TATRA PHOENIX na výstavách v Belgii a Norsku

Společnost TATRA TRUCKS a.s. ve spolupráci se svými dealery - belgickou společností Garage Mioli SA a norskou TATRA Norge AS - prezentovala své vozy začátkem září na dvou výstavách. První z nich, byla výstava Matexpo konaná v belgickém Kortrijku a druhá výstava Transportmessa se konala v norském Gardenmoen.

Belgické město Kortrijk se stalo dějištěm již 35. ročníku výstavy Matexpo, která je považována za jednu z hlavních evropských prezentačních akcí stavebních strojů a techniky pro odbornou veřejnost. V zemích Beneluxu jde vůbec o největší výstavu s tímto zaměřením.

 clanek2

Belgický dealer Garage Mioli SA zde předváděl třístranný sklápěč modelové řady TATRA PHOENIX v provedení 6x6 je vybaven korbou německé provenience značky Meiller, výkonným motorem PACCAR MX o síle 460 koní a manuální převodovkou ZF, přičemž potenciální zájemci mohli jeho přednosti vyzkoušet i při jízdě.

Nový norský dealer kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS a.s. - TATRA Norge AS přijel na výstavu do Gardenmoen hned se čtyřmi vozy slavné tatrovácké koncepce s centrální rourou a nezávisle zavěšenými polonápravami s jasným sdělením, že TATRA PHOENIX je tím pravým řešením pro práci v náročných norských podmínkách.

clanek1

K vidění na výstavě Transportmessa byly tři nové speciály modelové řady TATRA PHOENIX v provedení 8x8 vybavené výkonným motorem PACCAR MX o síle 460 koní a automatizovanou převodovkou AS-Tronic. K dispozici byl rovněž další jednostranný sklápěč TATRA PHOENIX v provedení 8X8, který byl dispozici pro ukázky a jízdy v kamenolomu. Celková hmotnost tohoto vozidla činí 50 tun, korba společnosti VS-Mont pojme 20 m3.

Účast společnosti TATRA TRUCKS a.s. na výstavách v Belgii a v Norsku potvrzuje zájmy a ambice společnosti uspět nejen na tradičních trzích v bývalých zemích SNS, Indii, ale otevřít pro své výrobky i trhy nové.  

tatra

 

Back to top