Rýpadlo Kobelco SK 850 LC-10 z Baumy do kamenolomu Slapy uTábora

Společnost AUSTRO Baumaschinen, s.r.o., prodává v České republice stavební a těžební techniku značek TerexTrucks, ATLAS, KobelcoaHydraram. Na jaře předala společnost svému dlouholetému zákazníkovi, firmě COMETT PLUS, s.r.o. z Tábora dvojici nových strojů a topevný damperTerex TR70 a těžební rýpadlo Kobelco SK 850 LC-10, které mělo svojí premiéru na mnichovském veletrhu Bauma. Jako první prodané rýpadlo této řady v rámci Evropy zamířilo do Tábora přímo z Mnichova.

Více...

Drony pomáhají v důlním měřictví

Nástup dronů do různých průmyslových odvětví je nepřehlédnutelný. Vizuálních inspekce stavebních konstrukcí a průmyslových zařízení, ostraha objektů, vyhledávání osob nebo mapování chráněných biotopů jsou jen některé z mnoha oblastí, kde se drony v rostoucí míře prosazují. Své uplatnění nacházejí také při dobývání surovin. Pojďme se společně podívat na drony trochu blíže a z pohledu využití při provozu lomu.

Více...

Zeppelin CZ slaví 50 let oficiálního zastoupení značky Caterpillar na českém trhu

Když se v 60. letech minulého století v tehdejším Československu rozhodovalo o významných liniových stavbách, budování přehrad a povrchové těžbě uhlí, ukázalo se, že v zemi chybí potřebná technika. Žádná země bývalého východního bloku nevyráběla dostatečně silné stroje, které by svým výkonem odpovídaly nárokům pro taková zadání.

Více...

Přichází nová generace kolových nakladačů Komatsu WA475-10

Kolové nakladače Komatsu se osvědčily na celosvětové úrovni jako multifunkční nakladače pro zemní práce a jako primární stroje v lomových provozech. Posádky oceňují jejich nadstandardní pohodlí, velkou produktivitu, dlouhou životnost. Společnost KUHN-BOHEMIA a.s. představuje nový kolový nakladač Komatsu WA475-10.

Více...
Back to top