Čtyřnápravový stavební sklápěč TATRA PHOENIX v kamenolomu Zbraslav

Zástupce nejmodernější modelové řady těžkých nákladních vozidel Tatra Kopřivnice, čtyřnápravový stavební sklápěč TATRA PHOENIX pracuje spolehlivě od února letošního roku v kamenolomu Zbraslav. Jak jsou s novou Tatrou Phoenix spokojeni a jaké s ní mají zkušenosti jsme zeptali zástupce vedoucího lomu Bc. Libora Stejskala.

TATRA PHOENIX 8x8

Jak jsme měli možnost se sami přesvědčit, nejmodernější modelová řada Tatra Phoenix získává velkou oblibu také v provozech lomů. Díky unikátnímu konstrukčnímu řešení bez žebřinového rámu mezi podvozkem a nástavbou, má TATRA PHOENIX nižší provozní hmotnost a tím vyšší užitnou hmotnost. Vynikající jízdní vlastnosti vozidla TATRA PHOENIX umožňují rychlejší pohyb terénem, takže tato Tatra převyšuje výkonné parametry se srovnatelnými vozy konkurenčních značek.

Jednodušší, přehlednější, komfortnější

Díky unikátní kombinaci pohonu všech kol, nezávisle odpružených polonáprav a aplikaci vzduchového pérování na všech nápravách nabízí TATRA PHOENIX řidičům zvýšený komfort jízdy. Do kabiny se přenášejí nižší vibrace a stabilní pozice řidiče za volantem je zachována i při vyšších bočních náklonech než dosud. Komfort a bezpečnost podtrhuje moderní, prostorné a ergonomické řešení kabiny. Zkrátka méně únavy, více bezpečnosti a tím lepší pracovní výsledky.

EFEKTIVITA – nižší náklady

Nová TATRA je poháněna výkonnými a zároveň úspornými motory PACCAR MX, které poskytují kromě nízké spotřeby paliva i ideální vlastnosti pro jízdu v terénu i na zpevněných vozovkách. K nízké spotřebě pohonných hmot přispívá také automatizovaná převodovka AS Tronic a absence kolových redukcí u všech standardních aplikací. Extrémní tuhost rámu s patentovanou páteřovou rourou znamená minimální namáhání nástaveb, čímž prodlužuje jejich životnost a snižuje další náklady na servis a údržbu.

Proč zvítězila právě Tatra Phoenix?

Vzhledem k dobrým dlouholetým zkušenostem se značkou Tatra, jsme chtěli opět Tatru, a to typ Terrno nebo Jamal, které v našich provozech spolehlivě pracují. Nakonec díky technickému provedení a cenovému zvýhodnění zvítězila Tatra Phoenix a naprosto splnila naše očekávání ve všech směrech. Garanční servis, který pouze proběhl u tohoto vozidla byl bezproblémový.

DAF a TATRA: výborné spojení - kloubí se tradice a budoucnost

Tento sklápěč nabízí jedinečné jízdní vlastnosti a komfort. Originální podvozek tatrovácké koncepce a komponenty hnacího traktu zahraničního partnera jsou, stejně jako moderní kabina s vysoce komfortním interiérem, zárukou plného uspokojení nejpřísnějších zákaznických požadavků, což nám pan Libor Stejskal v lomu Zbraslav jen potvrdil.

tatra

 

Vladimíra Štěpánková

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top