DEMOTOUR 2020 v Lesním lomu

Koncem ledna proběhla ve vápencovém lomu firmy Kalcit s.r.o. v Lesním lomu, Brno – Líšeň, předváděcí akce stavební a těžební techniky, kterou společně pořádaly firmy AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. a POWER support, s.r.o.

AUSTRO Baumaschinen

Společnost AUSTRO Baumaschinen, která působí na trhu téměř 20 let, prodává stavební stroje světoznámých značek. Na letošním DEMOTOUR předvedla společnost svůj široký sortiment - stále více žádaná pásová rýpadla Kobelco SK85, SK210, SK350 a SK500. Největší z nich padesátitunový „pašák" Kobelco SK 500 LC-10 s lopatou 3,4 m3 pracoval u stěny lomu. Další předvedené stroje byly kloubové dampry Terex Trucks TA300 a TA400, kolový nakladač Hitachi ZW95-6, čelní kolový nakladač Liu-Gong 877H a hydraulické kladivo Hydraram. Zajímavou novinkou byl multifunkční dumper německého výrobce Bergmann.

Pásová rýpadla Kobelco

Značka Kobelco dodává zákazníkům nejmodernější dostupné technologie. Stroje Kobelco vynikají svou spolehlivostí a dlouhou životností. Díky nové technologii iNDr se podařilo snížit hladinu a spotřebu paliva velmi významným způsobem, což překonalo všechny ostatní výrobce ve spotřebě pohonných hmot.

Do Evropy jsou stroje Kobelco dováženy pouze z Japonska. V roce 2012 byl postaven nový výrobní závod v Kóbe s kapacitou 10 000 ks strojů všech hmotností. Zde se vyrábí pásová rýpadla hmotnosti 8 – 50 tun. Výrobní koncern Kobelco má vlastní železárny a slévárny. Značka Kobelco téměř zdvojnásobila podíl na trhu v Asii za posledních deset let. Také v České republice přibývá zákazníků strojů Kobelco.

Kloubové dumpry Terex Trucks

Kloubové dempry Terex Trucks TA 300 a TA 400, které zde byly předváděny, nabízejí nejvyšší výkon a spolehlivé jízdní vlastnosti i v těch nejsložitějších terénních podmínkách. Pro své nízké provozní náklady jsou velmi oblíbené. Zákazníci se mohou těšit na další novou řadu kloubových dumperů, a to na 11. generaci, která se připravuje ve výrobním závodě v Montherwellu ve Skotsku.

Novinka - dumpery Bergmann

Novinkou firmy AUSTRO Baumaschinen jsou dumpery německého výrobce Bergmann. Na Demo byl k vidění model C815s s provozní hmotností 10 tun a s užitečným zatížením 15 tun. Základem jsou osvědčené komponenty jako je motor Cummins, nebo nápravy renomovaného výrobce ZF. Každé vozidlo je v podstatě vyráběné na zakázku. V německé fabrice umí na přání zákazníka namontovat na podvozek libovolnou nástavbu či příslušenství, ať už klasickou sklápěcí korbu, nebo skrápěcí zařízení, vzduchotechniku, nebo elektrocentrálu. Kvalitní kusová výroba spolu s propracovaným servisním zázemím prodejce je pro český trh zajímavý potenciál.

Společnost AUSTRO Baumaschinen zastupuje také stavební stroje Atlas. Ke všem dodávaným strojů spolehlivě zajišťuje komplexní servis a to na celém území České a Slovenské republiky. Nabízí také finanční služby a krátké dodací lhůty, což je dnes pro některé firmy priorita.

Power Support

Společnost POWER Support, s.r.o., s dlouholetými zkušenostmi na trhu, předváděla v Lesním lomu čtveřici drtičů a třídičů McCloskey, mezi nimiž vynikal zejména ten největší z nich – čelisťový drtič J40v2 (35 tun). Dále si návštěvníci mohli prohlédnout česlisťový drtič J35(R) (24 tun) a dva hrubotřídiče (R105 a R70 – 24 a 16 tun).

Společnost POWER support, s.r.o. nabízí širokou nabídku značky McCloskey International týkající se zpracovávání přírodního kameniva, stavebních odpadů, výkopových zemin, štěrků a písku i v režimu mokrých procesů. Díky kvalitnímu odbornému zázemí zajišťuje společnost kompletní servis a krátké dodací lhůty.

Kromě značky McCloskey zajišťuje tato firma také náhradní díly, spotřební materiál a servisní péči značek POWERSCREEN, SANDVIK, FINLAY, EXTEC. Komplexní služby pro těžaře zahrnují prodej, servis, poradenství a dodávky náhradních dílů.

Další vystavovatelé

V Lesním lomu vystavovaly také firmy RENOMAG – výrobci lopaty, Hošek Motor a.s. -dealer vozů Mercedes-Benz, ARKOV, spol. s r.o. - dodavatelé hydrauliky a ložisek, firma PROPNEU, s.r.o. - dodavatelé a servis OTR /EM/ pneumatik a pneumatik pro stavební stroje a průmyslovou mechanizaci.

Doprovodný program

Všechny stroje a předváděnou techniku bylo možné si podrobně prohlédnout a vyzkoušet. Probíhala také dovednostní soutěž na čas, a to na pásovém rýpadle Kobelco SK 350 LC-10. Princip soutěže spočíval v co nejrychlejším shození kuželů pomocí zubu lopaty. Absolutně nejlepší čas měl Radek Škrkánek s časem 34 sekund.

Nečekaným překvapením bylo vrcholné provedení fenomenálního teréňáku Mercedes-Benz G 63 AMG s výkonem bezmála šesti set koní a s cenovkou luxusního domu. Ve verzi 500 G pak bylo možné se rovnou projet, což také řada návštěvníků využila.

Tato předváděcí akce byla velice dobře připravena. Do lomu se sjelo plno návštěvníků z oboru. Se zájmem si prohlíželi a zkoušeli předváděnou techniku a v zatepleném stanu se mohli zahřát a bohatě občerstvit. DEMOTOUR 2020 se opět vydařilo.

Za pozvání děkuje a z Lesního lomu V. Štěpánková a Z. Dvořák

 

Back to top