Přichází nová generace kolových nakladačů Komatsu WA475-10

Kolové nakladače Komatsu se osvědčily na celosvětové úrovni jako multifunkční nakladače pro zemní práce a jako primární stroje v lomových provozech. Posádky oceňují jejich nadstandardní pohodlí, velkou produktivitu, dlouhou životnost. Společnost KUHN-BOHEMIA a.s. představuje nový kolový nakladač Komatsu WA475-10.

Převodovka Komatsu (K-HMT)

Díky hydraulické mechanické převodovce vyvinuté Komatsu (K-HMT), je tento 24 tunový kolový nakladač nové generace, s motorem EU Stage V o výkonu 216 kW, všestranným umělcem. Nakladač WA475-10 je postaven na uznávaných výhodách svého předchůdce, má až o 30% nižší spotřebu paliva a je ideální pro jakoukoli práci. Nastavitelná regulace trakce účinně omezuje točení kola v obtížných podmínkách terénu.

Řízení výkonu u zcela nového modelu zahrnuje kompletní inovaci: hydraulickou rychlost lze nezávisle ovládat přímo z pedálu plynu. Optimalizovaná Z-kinematika stroje poskytuje mnohem větší zdvihací sílu a vyšší produkci tonáže za hodinu. Provozní hmotnost stroje je 25 100 – 26 850 kg, kapacita lopaty může být 4,2 – 4,9 m3.

02

Komfort obsluhy

Nová kabina je prostornější a pohodlnější pro obsluhu, má vnitřní hladinu hluku pouhých 70 dB (A). Díky pouze čtyřem sloupům přispívá jeho všestranná skleněná plocha k dokonalé viditelnosti. Mírně zvýšený vnitřní tlak vzduchu zabraňuje vnikání prachu a jiných částic do kabiny. Nové vzduchové odpružení sedadla tlumí vibrace a poskytuje pohodlnější jízdu a zlepšují pohodlí obsluhy a snižují únavu obsluhy.

Stage V

Při nízkých otáčkách je motor Komatsu kompatibilní s EU-Stage V a poskytuje vyšší točivý moment a výkon motoru. Systém pro dodatečnou úpravu kombinuje filtr pevných částic Komatsu (KDPF) a selektivní katalytickou redukci (SCR). Nový model automaticky omezuje točivý moment motoru při méně náročné práci. Systém Auto-Idle Shutdown automaticky vypne motor a tím snižuje také spotřebu paliva.

Monitor vysokého rozlišení

Sedmipalcový plně barevný monitor s vysokým rozlišením poskytuje klíčové údaje stroje včetně stavu KDPF a dat pro úrovně AdBlue® a spotřebu paliva. Zprávy z naváděcího systému ECO se během provozu, po vypnutí zapalování, zobrazují na výstupní obrazovce v reálném čase.

Špičkový stroj

Díky hydraulicko mechanické převodovce Komatsu (K-HMT), která přináší vynikající kombinaci extrémně nízké spotřeby paliva a masivního zvýšení produktivity je zcela nový kolový nakladač Komatsu WA475-10, samozřejmě se systémem KOMTRAX™, špičkovým strojem v oboru.

www.kuhbohemia.cz, www.komatsu.cz
Text: Vladimíra Štěpánková
Foto: Archiv firmy

 

Back to top