Bobcat přichází s novou generací otočných teleskopických manipulátorů

V souladu s filozofií „Next is Now" Bobcat představuje další produktové novinky. Tentokrát na trh uvádí kompletní řadu teleskopických manipulátorů. Ve spolupráci s italskou společností Magni TH představuje rozšířený sortiment otočných teleskopických manipulátorů Bobcat pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA). Nové modely disponují výškou zdvihu od 18 do 39 m a nosností od 4 do 7 tun. Všechny manipulátory určené pro evropský trh splňují požadavky emisní normy Stage V.

Olivier Traccucci, Senior Product Manager pro teleskopické manipulátory, Doosan Bobcat EMEA, říká: „Naše nová řada otočných teleskopických manipulátorů nabízí rozšířenou nabídku modelů, vyšší zdvih i nosnost. Manipulátory jsou vybaveny špičkovými technologiemi v souladu s naší filozofií „Next is Now". Přinášíme vyšší výkon i pro ty nejsložitější pracovní úkony při manipulaci na pracovišti. Díky možnosti volby z více než 20 typů příslušenství a různých volitelných doplňků umožňuje nová řada manipulátorů realizovat veškeré výškové práce s novou úrovní efektivity, komfortu i bezpečnosti."

Nová řada otočných teleskopických manipulátorů Bobcat byla představena na online konferenci 2. prosince 2020 a pro koncové zákazníky je na trhu dostupná již nyní prostřednictvím dealerské sítě. Představení další produktové řady je pokračováním velkých produktových změn oznámených na říjnové akci „Next is Now", kde Bobcat uvedl na trh 48 produktů ve 12 různých kategoriích.

Rostoucí trh pro otočné teleskopické manipulátory

Trh s otočnými teleskopickými manipulátory celosvětově roste. Například v Evropě během posledních pěti let trh vzrostl o 23 % a v roce 2019 poprvé překročil počet 3000 prodaných kusů. Celkem 85 % globálního objemu prodeje v této kategorii se odehrává v regionu EMEA.

Otočné teleskopické manipulátory jsou vybaveny otočnou věží a čtyřmi stabilizátory, díky nimž mohou bezpečně pracovat na svém místě a dosahovat plného provozního výkonu. Otáčení věže o 360° umožňuje strojům manipulovat s břemeny v celém pracovním rozsahu, aniž by bylo nutné jejich přemístění. Toto řešení nachází ideální uplatnění v městských oblastech, kde jsou stísněné prostory a omezené možnosti manévrování.

Díky schopnosti zvládnout práci a pokrýt celé pracoviště z jednoho místa a možnosti využití od prvního do posledního dne stavebního projektu jsou tyto stroje pro staveniště stále atraktivnější. Otočné teleskopické manipulátory jsou často označovány jako stroje 3 v 1, protože spojují vlastnosti teleskopického manipulátoru s funkcemi zvedací plošiny a jeřábu. Stroje tak najdou využití především ve stavebnictví (80 %), ale také v průmyslové údržbě. Jejich popularita stabilně roste již od 90 let, kdy tato kategorie vznikla.

Dokonalé pracovní prostředí

Stejně jako u všech strojů Bobcat je pohodlí obsluhy základním požadavkem i u nových otočných teleskopických manipulátorů. Inovativní patentovaná konstrukce kabiny je klíčem k bezpečné práci na pracovišti. Mezi její přednosti patří:

  • plně přetlakové pracovní prostředí,
  • 100% filtrace vzduchu,
  • topení a klimatizace (kromě modelu TR40.180),
  • velká okna pro optimální viditelnost,
  • certifikace ROPS/FOPS,
  • snadno přizpůsobitelný sloupek řízení,
  • pohodlné, plně nastavitelné sedadlo.

Kabiny všech otočných teleskopických manipulátorů Bobcat jsou vybaveny velkým, dotykovým displejem s vysokým rozlišením pro intuitivní ovládání stroje. Nastavení stroje lze přizpůsobit na pěti různých stránkách na displeji. Navigace mezi těmito stránkami je mimořádně snadná a intuitivní – můžete využít dotykovou obrazovku nebo otočný ovladač.

Všestranné příslušenství

V případě otočných teleskopických manipulátorů Bobcat je příslušenství téměř stejně důležité jako samotný stroj, protože umožňuje jeho univerzální využití. Mezi obvyklé příslušenství patří paletové vidle (dodávané v rámci standardního vybavení), jeřábová ramena a navijáky, samostatné navijáky, zvedací plošiny a lžíce.

Většina nových otočných teleskopických manipulátorů Bobcat je vybavena dálkovým ovládáním pro ovládání stroje z plošiny při zvedání osob; dálkové ovládání strojů také umožňuje zlepšení viditelnosti a přesnosti při práci.

Snadné a bezpečné používání

Otočné teleskopické manipulátory Bobcat automaticky rozpoznají připojované příslušenství pomocí technologie RFID, která také zobrazí odpovídající tabulky zatížení na displeji. Stroj je tak připraven k bezpečné práci během několika sekund. Na dotykové obrazovce se zobrazuje dynamický graf zatížení, který umožňuje obsluze sledovat těžiště břemena.

Stránka s limity také umožňuje obsluze ohraničit pracovní oblast ve třech rozměrech a omezit rychlost práce, aby byla zajištěna maximální kontrola a bezpečnost.

Velký výběr volitelných doplňků a pokročilých funkcí

S cílem nabídnout zákazníkům ideální stroj pro jejich potřeby Bobcat nabízí širokou volitelnou výbavu, která je v mnoha aspektech na tomto trhu jedinečná. Patří sem mimo jiné následující prvky:

  • Dálkový ovladač s funkcí řízení vybavený obrazovkou, jehož prostřednictvím můžete dálkově řídit stroj a kontrolovat fáze stabilizace přímo z plošiny. Přispívá ke zvýšení produktivity a účinnosti například při využití navijáku, výložníku či zvedací plošiny.
  • Pohon Twin Power umožňuje používání stroje bez nastartování vznětového motoru. Výsledkem jsou nulové emise i bezhlučný provoz. Napájení stroje lze zajistit připojením k externímu zdroji elektrické energie (380 V). Stroj tak může provádět všechny běžné operace zvedání a přemísťování břemene. Elektromotor o výkonu 15 kW a pístové čerpadlo o výkonu 90 litrů/min zaručují výkon a přesnost, které jsou nutné pro každý pohyb.

Označení manipulátorů Bobcat

Řada určená pro evropský trh zahrnuje deset modelů – otočné teleskopické manipulátory TR40.180, TR50.180, TR50.210, TR50.250, TR60.210, TR60.250, TR70.260, TR60.300, TR60.350 a TR60.390. Například model s označením TR60.250 znamená, že otočný teleskopický manipulátor Bobcat náleží do produktové řady otočných teleskopických strojů [(T)elescopic (R)otary] s nosností 6,0 t a výškou zdvihu 25 m.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na webu bobcat.com nebo přímo na bobcat.cz - webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.

bobcat-logo-white

doosan

Úvodní produktové video: https://www.youtube.com/watch?v=u9tTop92WDc
Video „v akci": https://www.youtube.com/watch?v=9HGp_bsy-y4

Kontakt pro média:
Pavel Svoboda
PR konzultant pro oblast CEE
+420 777 805 783
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Doosan Bobcat
PR / zástupce pro média pro oblast EMEA:
David Frodl
+420 318 532 480
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top