Seminář FUCHS oleje a maziva 2016

Společnost Fuchs Oil pořádá pro zájemce o maziva pravidelně odborné semináře. Před koncem loňského roku je pozvala opět do historického prostředí zámku Liblice.

Hosty přivítal a seminář zahájil ing. Jan Cholenský, ředitel společnost Fuchs Oil. Poděkoval kolegům a zákazníkům a připomněl rodinou historii koncernu FUCHS a jeho dnešní postavení ve světě. Společnost je stabilní, stále se rozvíjí a je sociálně garantovaná rodinou Fuchsů.

Představil nové akvizice koncernu FUCHS PETROLUB SE. V průběhu roku 2015 došlo k akvizici německé společnosti Deustche Pentosin-Werke GmbH (Pentison) a skandinávské společnosti STATIOL. Tím společnost FUCHS rozšířila nabídku o další produktové řady v oblasti automobilových maziv a maziv pro těžební průmysl.

Program semináře

První přednášku měl německý kolega z Fuchs Mannheim Timo Wolfrath na téma Směry vývoje v oblasti kapalin na obrábění kovů a tepelné zpracování a jaké jsou požadavky trhu. Představil nové technologické trendy a možnost aplikace také v medicíně.

Základní rozdělení čistících produktů a příklady použití, přednesl ing. Richard Boř,Technik Industry a upozornil na zvláštní na péči o pokožku.

Odpolední blok seminářů zahájil ing. Pavel Brož technik Automitve na téma Anticor – nové high-tech produkty na ochranu proti korozi, která je neustálým problém kovu a zdůraznil důležitost ochrany.

Ing. Richard Boř, Technik Industry ukončil seminář přednáškou na téma Specifikace průmyslových olejů a upozornil na správnou separaci a viskozitu podle norem.

Doprovodný program

V kruhovém sálu zámku byla připravena výstava produktů Fuchs Oil a spolupracujích firem. Trochu vzrušení do řad přítomných vneslo představení plochodrážního jezdce Václava Milíka, jeho závodního stroje a týmu FuCHS Silikone Racing Team.

Z Liblic Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top