Care Agreement: Příběh úspěchu

Firma CB Destrukce s.r.o. slaví v letošním roce 25 let od svého založení. Za tu dobu firma rozšířila spektrum nabízených služeb tak, aby zákazník dostával kompletní servis všech souvisejících činností vrtacích a trhacích prací, a to vždy v požadovaném termínu a kvalitě.

Od roku 1997, kdy byla zakoupena první moderní vrtací souprava, společnost postupně pořídila celou řadu výkonných strojů. První vrtací soupravu ROC F9C od společnosti Atlas Copco koupila firma CB Destrukce v roce 2008. Největší nárůst společnost zaznamenala v loňském roce, kdy si pořídila další dvě nové lomové soupravy Atlas Copco SmartROC T40 a jednu starší soupravu Atlas Copco ROC F9. V současné době firma vlastní kromě osmi vrtacích souprav také šest bouracích kladiv Atlas Copco. Krédem firmy je kvalita a spolehlivost.

V loňském roce dosáhla firma rekordních 300 000 navrtaných metrů, a to i díky servisním kontraktům od firmy Atlas Copco. Firma uzavřela několik servisních smluv typu Roc Care a Komplex, v kterých jsou zahrnuty pravidelné preventivní prohlídky, inspekční protokoly, prodloužená garance, u vrtacích kladiv také jejich optimální nastavení. Součástí balíčku je i vzdálené monitorovací zařízení, které poskytuje veškerý přehled o provozu vrtačky: od počtu vrtacích hodin, navrtaných metrů až po spotřebu paliva.

Jak vnímá pozitiva těchto kontraktů jsme se zeptali Ing. Jana Šebora, jednatele firmy CB Destrukce.

Jak jste dospěl k rozhodnutí uzavřít servisní smlouvu od firmy Atlas Copco?

Již jsme měli různé zkušenosti s kontrakty k vrtacím soupravám v minulosti, ale vždy to bylo tak na půl cesty s předepsanými servisy. Chtěli jsme tento stav změnit, a proto jsme se u nových strojů Atlas Copco SmartROC T40 začali zabývat smlouvami o plném servisu, aby smlouva pokrývala kompletně všechno. Rozhodujícím argumentem byla velká spokojenost s prací Atlas Copco servisu. Pokud bychom nebyli spokojeni s tím, jak se o stroje servisní technici starají, potom bychom si soupravy servisovali sami. Jelikož český servis Atlas Copco má dobré mechaniky, ponechali jsme práce odborníkům.

Jaká je Vaše zkušenost/dojem s tímto produktem?

První smlouvu o plném servisu jsme uzavřeli v roce 2013, když jsme koupili první vrtací soupravu Atlas Copco SmartROC T40. Když jsme v loňském roce kupovali další dvě SmartROC T40, automaticky jsme požadovali další smlouvy ve stejném rozsahu. Díky výbornému servisu jsme nezaznamenali žádný problém. Neměli jsme ani jednu významnější odstávku kvůli tomu, že bychom někde něco zanedbali.

Co si myslíte, že je hlavní výhodou smlouvy o plném servisu z pohledu zákazníka?

Tato smlouva má pro nás několik výhod. Jsou jasně dané náklady na servis. Platíme každý měsíc přesně danou částku, a tím máme zajištěno, že když se nám porouchá motor, nebo přestane fungovat nějaký počítačový modul, oprava nezpůsobí náhlý nárůst nákladů. Víme, že ročně za provoz vrtačky zaplatíme určitou částku, a pak stačí zajistit dostatečný počet odvrtaných metrů. Jednoduše řečeno předem známe náklady na servis na příští rok. Když pro stroj zajistíme kontrakt na 50-60 000 metrů za rok, tak cena za servis se vyplatí. Toto je hodně důležité, protože můžeme více plánovat a nemusíme se obávat, že nás jednorázová oprava zatíží.

Další výhodou je kompletní zajištění provozuschopnosti stroje. Například u strojů s novými smlouvami nebyl dosud žádný prostoj. Servisní kontrakt znamená vědomí, že o stroj je dobře a včas postaráno. Všechny servisní zásahy, které se dělají, se provedou preventivně, technici dohlížejí na stroj pravidelně a s předstihem vymění co je třeba, a tím nevzniknou nepředpokládané odstávky. Opravy jsou servisem prováděny kvalitně, používají se originální Atlas Copco náhradní díly, což je záruka kvality.

Jak kontrakt pomohl Vašemu podnikání?

V loňském roce jsme získali nové smlouvy. Díky servisním smlouvám jsme důvěryhodní a naše vrtací soupravy jsou odborně seřízené. Používání originálních dílů má velký vliv na přímost vrtu a i na vrtací rychlosti, což je záruka kvalitních vrtacích prací. To je určitě pro zákazníka dobrý signál. A my rádi prezentujeme, že máme vrtačky pod servisními smlouvami, což také může hrát roli při výběru dodavatele.

Doporučil byste jinému zákazníkovi tento kontrakt a proč?

Řada našich partnerů nás považuje za odborníky, co se týče vrtacích prací, a obracejí se na nás o různé rady. Doporučuji tento kontrakt, na nový stroj je servisní smlouva úplně ideální. Když je stroj nový, první dva roky je v záruce, ale čtvrtý či pátý rok života stroje se začínají porouchávat větší celky, a takhle víme, že to, co nás stojí servis první rok, nás bude nepatrně více stát pátý rok, ale nebudou tam výkyvy v řádech milionů či stovek tisíc. Takže se tento produkt určitě vyplatí.

Proto při výběru vrtací soupravy je nutno dbát na kvalitní a spolehlivý servis, který Atlas Copco má a zároveň při dodání vrtací soupravy nabízí výhodnou komplexní servisní smlouvu typu Care Agreement. Díky nový strojům a smlouvám společnosti Atlas Copco je firma CB Destrukce spolehlivým partnerem v oboru vrtacích prací.

Děkujeme za rozhovor

V případě Vašeho zájmu o produkty Care kontraktu prosím kontaktujte pana Ing. Zdeňka Mášu, Vedoucího servisu, mobil: 606 688 173, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Vladimíra Štěpánková

 

Back to top