Největší dempr firmy HITACHI

Hitachi Construction Machinery (Europe) NV (HCME) uvádí na trh nový pevný dempr EH5000AC-3. Tento nejnovější model je největší dempr firmy Hitachi a jeden z technologicky nejvyspělejších produktů svého druhu. Je vybaven moderním AC pohonem Hitachi, který je jako jediný na trhu navržen, zkonstruován a vyráběn stejným výrobcem.

Tento dempr je konstruován až do provozní hmotnosti 500 tun, což představuje užitečné zatížení 296 tun. Střídavý (AC) pohon byl vyvinut s použitím pokrokové technologie, a proto přináší novou úroveň efektivity a výrazně zvyšuje produktivitu na každém důlním provozu. Technologie, která např. rovněž pohání japonské rychlovlaky, překonává předchozí a konkurenční pohony díky své jednoduchosti, lepší účinnosti a vyšší spolehlivosti.

Nový dempr EH5000AC-3 je vybaven třetí generací systému řízení pohonu fy Hitachi. Tento systém zahrnuje funkci řízení prokluzu kol pro lepší trakci (obdoba aktivního řízení trakce) a regulaci zablokování kol (obdoba systému ABS). Nový model má také funkci ochrany proti rozkývání dempru za jízdy, kontrolu „zaškubávání" při jeho zastavování a také funkci řízení úhlu skluzu řízených kol pro větší stabilitu dempru při projíždění zatáček na kluzké vozovce.

Firma Cummins pro dempr EH5000AC-3 vyvinula nový dieselový motor QSKTTA60-CE, který splňuje emisní požadavky EPA Tier 2. Automobil má také vyspělejší brzdový systém, který poskytuje účinné brzdění a rychlou odezvu brzd. Nový monitorovací systém Hitachi poskytuje na displeji informace a diagnostiku všech palubních systémů a prvků obsluhy.

Greg Smith, manažer HCME pro těžké a důlní stroje, říká: "Od doby, kdy před 4 lety začala Hitachi vyrábět svůj vlastní systém pohonu a uvedla ho poprvé v modelu EH3500ACII dempru, došlo k rychlému rozvoji a dalšímu zdokonalování této technologie. Hitachi je jediná průmyslová společnost, která si sama vyvíjí a vyrábí všechny díly pro své pohony."

Další články z této kategorie

« DEMOTOUR 2022
Marokánka 2023 »

 

Back to top