Společnost Weir Minerals slaví 20 let od začátku výroby špičkových hydrocyklonů

„Když jsme představili první hydrocyklon Cavex, navždy jsme změnili tvář celého oboru," říká Debra Switzer, globální produktová manažerka ve společnosti Weir Minerals.

V roce 1996 skupina inženýrů ze společnosti Warman International realizovala „skutečně průlomový nápad" ve výrobě hydrocyklonů. A jejich nápad opravdu revoluční byl.

Díky jedinečně tvarovanému vstupu nejsou v plnicí komoře žádné ostré hrany, takže kal hydrocyklonem volně proudí, čímž se významně snížilo opotřebení a zvýšila účinnost. Hydrocyklony nové generace se opotřebovávaly až třikrát pomaleji než starší zařízení.
Tato proudnicová plnicí komora se používá dodnes.

Když skupina Weir Group v roce 1999 koupila společnost Warman International, získala díky ní nespočet vylepšení a úprav určených k tomu, aby hydrocyklony Cavex® měly delší dobu opotřebení a zároveň co nejvyšší produktivitu bez ohledu na typ použití.

01

V roce 2010 Weir Group koupila společnost Linatex a s ní i mnoho různých vysoce specializovaných odvodňovacích hydrocyklonů a vysoce kvalitní pryžové výrobky pro vyložení. Významně se tak rozšířilo portfolio hydrocyklonů Cavex® a snížila se míra jejich opotřebení.

V loňském roce společnost Weir Minerals uvedla Cavex® 700CVX, hydrocyklon speciálně navržený pro zákazníky Weir Minerals, který díky většímu nátoku a speciální konfiguraci přepadové trysky vykazuje až o polovinu vyšší průchodnost než jiné konkurenční cyklony o průměru do 26 palců.

Debra Switzer říká: „U nás ve Weir Minerals nikdy nepřestáváme vylepšovat naše produkty. Během posledních dvaceti let náš inženýrský tým vyvinul moderní technologii vyložení pro extrémní zátěž, která odolá i velkému množství abrazivních materiálů."

02

Společnost Weir Minerals se opět snaží zásadně změnit účinnost hydrocyklonů při vývoji nového monitorovacího systému Synertrex® .Nejmodernější dálkové monitorovací systémy umožňují uživatelům získávat provozní údaje v reálném čase, čímž jejich separační proces dosahuje optimální výkonnosti a účinnosti.

Dnes je po celém světě v provozu více než 26 000 hydrocoklonů Cavex®, což odpovídá více než čtvrtinovému podílu na světovém trhu. Za každý hydrocyklon odpovídá široký servisní tým společnosti Weir Minerals.

weir

Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte brněnskou kancelář Weir Minerals nebo navštivte www.cavex.weir

 

Back to top