Editorial 3 / 2016

Vážení čtenáři, teplé dny a večery příjemně prodloužily letní období, které je plné sportovních a kulturních akcí, cestování za krásami památek, technických divů či přírody.

Mezi obdivované, technicky zajímavé a fukční stavby patří zcela určitě mosty. Jsou to umělecké stavby, které příjemně dolaďují ráz krajiny. Především spojují jeden břeh s druhým a zkracují vzdálenosti, vypovídají mnohé o kulturách a také odrážejí stav vědy a techniky své doby.

Jednou z nejzajímavějších technicky dokonalých staveb je zcela určitě visutý most Zlatá brána v San Francisku, který byl vystavěn v letech 1933-1937. Díky jeho atraktivnímu barevnému efektu a technickému řešení láká lidi z celého světa.

Každý most je odpovědí na výzvu, kterou před nás postavila příroda i život. Na celém světě se staví obrovské mosty, aby spojily ostrovy, státy a dokonce i kontinenty. I naše redakce prostřednictvím časopisu Lomy a Těžba se snaží být takovým mostem. Spojuje lidi, technologie a stroje, protože jedno bez druhého nejde.

Letošní třetí vydání Vám přínáší rozsáhlou fotoreportáž z veletrhu Expo Mokrá 2016, dočtete se o výstavbě a možnosti realizací protivýbuchových a uzavíracích hrází v OKR. Pozveme Vás na do Brna na Strojírenský veletrh a na odborné semináře pořádané společností Montanex a mnohé další.

edi1

Nastává příjemný čas vinobraní a letošní víno bude mít jistě dostatek cukru.

Takže léto budiž pochváleno

Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další články z této kategorie


58. MSV Brno - 3. – 7. října 2016 »

 

Back to top