FINLAY CZ: novinky pro rok 2012

FINLAY CZ rozšiřuje svou nabídku pro rok 2012

Firma FINLAY CZ, na našem trhu představuje již mnoho let předního výrobce mobilních drtičů a třídičů se značkou TEREX|FINLAY. „V roce 2012 jsme se rozhodli rozšířit naši spolupráci a výběr padl na společnost EDGE, sídlící také v Irsku. Hlavním důvodem byla skutečnost, že tato společnost vyrábí zařízení, která skvěle doplňují prakticky jakékoliv mobilní technologie drcení a třídění." říká ing. Tomáš Novák, jednatel firmy FINLAY CZ.

Jaké nové trendy a tvůrčí invence nabízí společnost EDGE INNOVATE?

Společnost EDGE INNOVATE to jsou především nové nápady, netradiční řešení a hlavně individuální přístup a kvalita. Díky tomu, že se jedná o poměrně malý rodinný podnik, je zde odběratel skutečně na prvním místě. Dle vašich požadavků jsme schopni realizovat prakticky jakékoliv Vaše představy nebo požadavky. Standardním výrobním programem jsou pasové dopravníky na kolovém (varianta MS) i pasovém (varianta TS) podvozku. Navíc je možnost praktické provedení s velkou až 8,5 m3 násypkou (varianta FTS resp. FMS) opět na kolovém, nebo pasovém podvozku. Řeknete si no a co, to je toho, pas s násypkou. Ale najednou si vzpomenete, že jste potřebovali naložit materiál do vagonů, do lodi anebo prostě jenom co nejlevněji vyrobit zásypový materiál 0/63 mm z výkopu. A teď se pas s násypkou, na které může být hydraulicky sklopný rošt, nebo dokonce vibrační třídič ukazuje v úplně jiném světle. Najednou vidíte další možnosti jeho využití, jako např. řešení problému, jak dostat do stávající mobilní linky nějakou další frakci, nebo jak zajistit, že do drtiče půjde jenom frakce 0/200 mm, když tam na haldě leží i větší kusy. Tyto nadměrné kusy se odseparují na roštu násypky. Věřte, že možností využití tohoto jednoduchého a přitom geniálního stroje je mnohem více. A toto zařízení je možné dodat v provedení v kombinaci diesel – elektromotor nebo jednotlivě.

Co společnost EDGE INNVATE nabízí dále?

Dalším důkazem tvůrčí invence a neobvyklého pohledu na věc je také mobilní násypka EDGE TL 220 s vlastním podavačem na kolovém, nebo na pasovém podvozku v kombinaci s vynášecím pasem různé délky a dokonce i s možností radiálního haldování. Ruku na srdce, kdo z Vás někdy neřešil otázku, jak dostat materiál do mobilní technologické linky, když násypka drtiče je vysoko a není pro navážení autem vhodná, když nejlevněji vychází navážení autem? Nebo taková jednoduchá věc, jakou je překládka z aut do vagónů? Komplexně řešená a plně nezávislá násypka EDGE TL 220 je perfektní řešení pro takové případy.

V nabídce jsou také válcové drtiče EDGE SHREDDER, schopné zpracovávat nejrůznější odpad od pneumatik, přes stavební dřevo, komposty, až po domovní odpad. Samozřejmostí je několik provedení v závislosti na zpracovávaném materiálu, automatický provoz a mimořádně nízké provozní náklady. Bubnové třídiče jsou již jenom logickým završením nabídky.

Jaké typy pohonů jsou v nabídce k těmto strojům?

Nesmírně důležitá přitom je skutečnost, že kromě naprosté individualizace všech produktů je možno si vybrat z několika typů pohonu a to diesel/hydraulika, eletro/hydraulika anebo kombinace obou tzv. duální pohon. Máte zdroj el. energie – napojíte se. Nemáte zdroj – otočíte klíčkem a nastartujete diesel. Prosté, elegantní a hlavně moderní řešení, které zjednodušuje tuto výrobní činnost.

Jaké novinky a modernizace mohou očekávat zákazníci od společnosti TEREX/FINLAY?

Rok 2012 pod vlajkou TEREX|FINLAY proběhl ve znamení uvedení na trh zcela nového třísítného třídiče FINLAY 684, který nabídnl unikátní rozměr třídící skříně 4,33 x 1,7 m ! Výkon tohoto nového třídiče je na úrovni třídičů s délkou sítové plochy 6 m. Myslím, že si mohu dovolit tvrdit, že právě unikátní rozměr sítové komory představuje malou revoluci minimálně v této kategorii. Samozřejmě bude k dispozici také provedení se dvěma sítovými plochami.

Dalšími novinkami, které budou v průběhu letošního roku uváděny na trh, jsou zcela nový čelisťový drtič FINLAY J-1170 s tlamou 1100 x 700 mm a s hmotností cca 45 tun. Tento drtič bude mimo jiné vybaven zcela novou generací řídícího systému, která v kombinaci a hydraulickým pohonem umožní plynule měnit parametry v závislosti na zpracovávaném materiálu, což přispěje k výraznému snížení provozních nákladů i opotřebení. Další novinkou bude menší odrazový drtič FINLAY I-100, který nabídne mimořádně kompaktní rozměry i hmotnost a nabídne v této kategorii nadprůměrné výkony, jednoduchost obsluhy a univerzálnost.

V tomto roce Vám nabídneme také výrazně modernizované provedení oblíbených třídičů FINLAY 663/683 SUPERTRAK a hrubotřídiče FINLAY 883. Modernizace, jejímž cílem je především snížení provozních nákladů a opotřebení se dotkne samozřejmě také stávajících drtičů.

Veškeré Vaše případné dotazy ohledně našich a nejen nových strojů jsme Vám připraveni zodpovědět osobně, telefonicky, nebo el. poštou. Pokud tedy uvažujete o novém stroji, nebo řešíte nějaký technický či technologický problém, neváhejte nás kontaktovat. Potěšení bude konec konců na obou stranách.

Za rozhovor ing.Tomáši Novákovi děkuje Vladimíra Štěpánková


TEREX-FFINLAY

FINLAY CZ spol. s r.o.
Tomická 649/5
100 00, Praha 10
Tel. 00420 604236750
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finlay.cz
www.terexfinlay.com

 

Back to top