Nová rýpadla Doosan DX490LC-7 a DX530LC-7

Společnost Doosan uvedla na trh nová 50tunová pásová rýpadla DX490LC-7 a DX530LC-7 splňující požadavky normy Stage V. Nová rýpadla poskytují výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchozími modely Stage IV a nastavují nový standard pro třídu 50 tun.

Nový motor Scania Stage V s vysokým výkonem

Pro splnění emisních předpisů pro motory Stage V jsou rýpadla DX490LC-7 a DX530LC-7 poháněna novým dieselovým motorem Scania DC13, který poskytuje vyšší výstupní výkon 294 kW (394 k). Motor Scania nabízí nové řešení, které přesahuje požadavky emisní normy Stage V díky vysoce účinné technologii následného zpracování DOC/DPF+SCR, která zajišťuje minimální množství emisí.

02

Nejlepší výkon v třídě 50 tun

U modelů DX490LC-7 a DX530LC-7 je vylepšený výkon motoru DC13 kombinován s hydraulickým systémem Virtual Bleed Off (VBO) (D-Ecopower+) a novou generací technologie Smart Power Control (SPC3), což přináší celkové zvýšení palivové účinnosti o 11 %. Zvýšená kapacita čerpadla a vyšší výkon motoru přináší zvýšení produktivity až o 8 % a nové modely tak mají nejlepší výkon ve své třídě.

U obou strojů jsou nyní k dispozici čtyři režimy výkonu, které pomáhají zjednodušit obsluhu nových rýpadel ve srovnání s komplexnějším výběrem osmi režimů výkonu a kombinací SPC u předchozí generace strojů. Obsluha může nastavit režim výkonu (P+, P, S nebo E) v jednosměrném i obousměrném pracovním režimu

Zvýšené pohodlí a ovladatelnost

Nová kabina u modelů DX490LC-7 a DX530LC-7 kromě toho, že vyniká prostorností a ergonomičností, posouvá pohodlí obsluhy a snadnost ovládání na dosud nevídanou úroveň. Stejně jako u nových 30–40tunových modelů Stage V má kabina nové vysoce kvalitní sedadlo a více funkcí než jiné stroje na trhu, což zajišťuje vynikající ovladatelnost a vysokou přesnost při veškerých aplikacích.

Klíčové nové funkce

 • Nový 8palcový dotykový barevný LCD panel, který poskytuje více informací prostřednictvím o 30 % větší obrazovky
 • Stereo systém integrovaný v přístrojové desce (s Bluetooth funkcí streamování)
 • Systém bezklíčkového startování
 • Vylepšený interiér kabiny, včetně:
 • Vylepšený výkon klimatizace/odmrazování
 • Vyhřívání sedadla (2stupňové)
 • Kamery 360°
 • LED osvětlení
 • Ultrazvuková detekce překážek (volitelně)
 • LED světla (volitelně)
 • Boční ochrana nebo lávka (volitelně)
 • Vzduchový kompresor (volitelně)

Na nových modelech DX490LC-7 a DX530LC-7 je už z výroby nainstalován nejmodernější bezdrátový systém pro sledování vozového parku DoosanCONNECT od společnosti Doosan. Systém DoosanCONNECT nabízí webové řešení pro správu vozového parku, které je velmi užitečné pro sledování výkonu, zabezpečení strojů a podporu preventivní údržby.

01a

Široké použití

Tato nová 50tunová rýpadla nabízejí sílu a produktivitu potřebnou pro práce v náročných podmínkách, jako jsou rozsáhlé zemní práce, přesouvání horniny, demolice budov, budování infrastruktury, dobývání a těžba nerostů, silniční stavby i běžné stavební projekty.

doosan

www.doosanequipment.eu
www.garnea-stavebni.cz
Text: Pavel Svoboda a redakce LT
Foto: Archiv firmy

 

Back to top