• Zveřejnil 
 • Kategorie 2020 / 2
 • Zobrazeno 2466 krát

AB Rent - dodavatel stavební techniky LiuGong

Od ledna 2020 vstoupil na český trh nový autorizovaný dovozce stavební a zemní techniky značky LiuGong, společnost AB Rent, která tímto rozšířila své portfolio a nabízí rýpadla a nakladače LiuGong k pronájmu a také k prodeji.

Společnost AB Rent v současné době nabízí 5 modelů kolových nakladačů LiuGong v rozsahu 11 – 31 tuny a 6 modelů pásových rýpadel LiuGong v rozsahu 8 – 50 tun. Stroje jsou vyráběny v závodě LiuGong ve Stalowe Woli v Polsku, kde se také nachází centrální sklad náhradních dílů pro celou Evropu.

Pásové rýpadlo LioGong 950 E

Rýpadlo je osazeno šestiválcovým motorem Cummins QSG12 emisní norma stupeň V, o obsahu 11,8 litrů a výkonu 282 kW. Hmotnost stroje bez příslušenství je 48 000 kg, kapacita nádrže 650 litrů. Dvě axiální pístová čerpadla s proměnlivým zdvihem mají systém snímající aktuální zatížení stroje. Hydraulický systém má dvě hydraulická čerpadla Kawasaki, každé s maximálním průtokem 380 l/min a dvoucestný okruh pro kladivo, nůžky i drapák a vysokotlaký okruh pro rychloupínač.

Robustní mono výložník má délku 6 500 mm a rameno dlouhé 2 550 mm. Pojezdové pásy jsou 600 mm široké, trojbřité a 2 mm ochranný plát kryje spodní část stroje.

Multifunkce

Stroj má multifunkční ovladač pro volbu mezi šesti provozními režimy, kontroly i nastavení provozních hodnot, zvyšovač momentálního výkonu Power Boost, hydraulické zámky pro zabránění poklesu výložníku, signalizace přetížení.

Samozřejmostí je automaticky klimatizovaná kabina, vzduchem odpružená sedačka a barevný multifunkční display s ukazateli provozních dat, kamera na zádi rypadla propojená s 5,7" monitorem.

Na přání zákazníka je možné stroj dovybavit:

 • 1,4 – 3,2 m3 lopatou
 • Konfigurace - výložníkem o délce 7 060 mm s ramenem o délce 2 900 mm
 • Konfigurace - výložníkem o délce 7 060 mm s ramenem o délce 3 380 mm
 • Pásy – 700 mm, 900 mm
 • 6 chráničů kladek vedení (3 na každé straně)
 • Ochrannými mřížemi pro kabinu (přední, horní)
 • Chráničem horní části rámu pro potrubí
 • Sestavou chráničů – zábradlí na rámu, 8 mm ochranným plátem spodní části stroje, ochrannými kryty všech pístnic
 • Rychloupínačem
 • Garance a servis

Firma AB Rent nabízí vlastní DEMO strojů a rovněž umožňuje jejich zapůjčení. Zajišťuje záruční i pozáruční servis, montáž náhradních dílů, pravidelnou údržbu strojů značky LiuGong za přijatelné sazby v České republice. Firma má dvě servisní a prodejní střediska, a to v Praze a Brně. Tam jsou také sklady náhradních dílů a k dispozici jsou kromě stálých dílen také čtyři mobilní servisní dílny.

01

Společnost poskytuje také více garancí 1 až 5 let či 2 000 - 10 000 mth ode dne předání stroje do provozu. Náhradní díly pro rýpadla a nakladače LiuGong pocházejí přímo od výrobce, který má sklad pro Evropu umístěný ve Stalowe Woli v Polsku a v Almere v Nizozemsku. Výrobce také zaručuje lhůtu pro dodání dílu 24 hodin od objednání!

Mechanici jsou pravidelně školeni přímo výrobcem strojů LiuGong ve Stalowe Woli, tak aby zvládli diagnostikovat a opravit Váš stroj, co nejrychleji a nejefektivněji s důrazem na kvalitu.

Půjčovna AB RENT dále nabízí příslušenství světoznámých výrobců jako je např. ATLAS, Verachtert, Hydraram, Windhoff a mnoho dalších.

AB rent CZ, s.r.o.
Stavební a zemní stroje
tel.: +420 702 118 814
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.abrent.cz www.lgstroje

Text: Vladimíra Štěpánková
Foto: Archiv firmy

 

Back to top