25 let firmy RVS Chodov, s.r.o

Firma RVS Chodov, s.r.o., působí na trhu již 25 let a vyrábí a dodává vážní systémy pro těžařský a stavební průmysl a další odvětví chemického a potravinářského průmyslu.

Regulace – váhy - systémy

  • Pásové váhy
  • Zásobníkové váhy
  • Mostové váhy,
  • Pytlovací váhy
  • Laboratorní váhy
  • Váhy pro betonárny
  • Linky pro MZK – míchání mineralbetonů
  • Dávkovací linky

Kontinuální vážení – pásové váhy

Systém pásových vah je tvořen jednopražcovou nebo dvojpražcovou vážící stolicí se snímačem zatížení, měřičem rychlosti posuvu pásu a elektronickou vyhodnocovací jednotkou. Vážní mechaniku lze dodatečně vestavět do nového i do již provozovaného dopravníku - prakticky jakéhokoliv. Dosahovaná přesnost vážení je závislá na technickém stavu dopravníku a na způsobu napínání pásu. V závislosti na stavu pásových dopravníků lze dosáhnout přesnosti vážení od 0,5 % do 2% z rozsahu vážení. Vážní systém lze použít jako technologické měření ke spojitému či nespojitému dávkování materiálu.

01

Diskontinuální vážení

Mezi diskontinuální vážící systémy patří váhové zásobníky, váhy pod skipovými zásobníky, váhy pro navažování přísad. Jsou určeny pro šaržovité navažování sypkých materiálů v betonárkách, kaolínkách, výrobnách krmných směsí apod. V sestavě automatického vážního systému jsou řídící jednotky připojeny k řídícímu počítači PC, který zobrazuje průběh pracovních cyklů a stav technologie.

03

Elektronická vyhodnocovací a řídící jednotka

Řídicí jednotka vah RVS350 je vybavena barevným dotykovým displejem 3,5" a klávesnicí se 4 tlačítky. Jednotka umožňuje zpracování výstupů snímačů zatížení až dvou vážních systémů.

 02

Zpracovávat lze i některé další parametry technologie s vážením související - např. snímače naplnění zásobníků váženého materiálu, stavy uzávěrů, výstupy průtokoměrů apod. Lze generovat řídící signály - analogové výstupy (proudové smyčky) jsou použitelné např. k ovládání dávkovačů příměsí k základnímu váženému materiálu v závislosti na okamžitém výkonu apod. Až šestnáct lokálních řídících jednotek vah lze pomocí průmyslové sběrnice připojit k řídícímu počítači. K řídicí jednotce váhy lze připojit PC kompatibilní tiskárnu. Je-li k řídící jednotce připojen GSM terminál, lze z libovolného místa pomocí mobilního telefonu a SMS zpráv monitorovat stav vzdáleného vážního systému.

Spokojení zákazníci

Dvacetpět let existence firmy RVS Chodov spol. s r. o. představuje stovky spolehlivě fungujících vážních systémů v kamenolomech, pískovnách, ve stavebnictví, chemickém, potravinářském průmyslu i automobilovém průmyslu. Zkušenosti získané při jejich instalaci, provozu a servisu umožňují uspokojit stále náročnější požadavky zákazníků v oblasti průmyslového vážení a automatického řízení technologických procesů.

RVS Chodov, s.r.o.
Vančurova 504
357 35 Chodov
Tel.: 602 278 444, fax : 352 667 749
www.rvs.cz e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top