SEW-EURODRIVE „POMALU A SILNĚ"

Už samotný titulek naráží na problematiku, která je ve strojírenském světě typická pro stroje a technologická zařízení vyžadující nízké výstupní otáčky a vysoký výstupní kroutící moment. Pro tyto účely je všem uživatelům strojních technologií známý produkt planetové převodovky.

Právě tato pohonná koncepce umožňuje přenést při nízkých výstupních otáčkách vysoký kroutící moment. Obecný princip konstrukce planetové převodovky tvoří planetový převod, popřípadě sestava převodů u vícestupňových planetových převodovek, která je tvořena planetovým převodem s centrálním kolem, satelity, unašečem satelitů a korunovým kolem.

Nové převodovky PPK – série

SEW-EURODRIVE jako přední světový výrobce pohonné techniky ani v této oblasti nezaostává a příchází na trh s novým produktem a to s převodovkami PPK -série, které umožňují přenést výkon v rozsahu jmenovitých kroutících momentů od 2 300 Nm do 23 900 Nm při velkém rozsahu převodových poměrů i=71 až 390.

02

Zákazník může volit z několika možných koncepcí spojení s elektromotorem díky modulárnímu systému a zvolit tak optimální řešení dle požadavků. To vše v kombinaci s dalším volitelným příslušenstvím včetně možností volby typu výstupní hřídele, způsobu uchycení převodovky a dalšími prvky sloužící k zajištění bezpečného a spolehlivého provozu.

Výsledkem práce týmu odborníků je vynikající odolnost planetových převodovek v prašném prostředí a ve zhoršených provozních podmínkách, díky čemuž je vhodná pro splnění těch nejobtížnějších požadavků.

Převodovky řady PPK vykazují vysokou úroveň zpracování, která odráží zkušenosti výrobce a jeho dlouholetého působení na trhu v oblasti pohonných technologií.

Velký rozsah technologických aplikací

Tento nový produkt doplňuje další řady našich planetových převodovek P, P-X a XP série. Díky tomu jsou produkty SEW-EURODRIVE spolu s ostatními typy převodovek a převodových motorů schopny pokrýt velký rozsah technologických aplikací a strojních zařízení, a to v mnoha průmyslových odvětvích. Ať se jedná o těžební, cementářský průmysl či výrobu a zpracování železných a neželezných kovů. Své uplatnění však našly také v zemědělství, zpracování odpadů a v mnoha dalších odvětvích, kde plní roli spolehlivého partnera.

Sekce online support

Určitě doporučujeme všem čtenářům časopisu Lomy a těžba navštívit naše internetové stránky a najít si čas k jejich prohlédnutí. Našim zákazníkům jsou známy svou sekcí online support, která velmi dobře spolupracuje s interaktivními ikonami v každé ze zpracovaných nabídek. Ty umožňují zobrazit si rotující náhled poptávaného pohonu, stáhnout dokumentaci k nabízenému produktu, stejně jako rozměrové náčrty či modely v různých požadovaných formátech. Tuto službu uvítaly tisíce zákazníků z řad dodavatelů a koncových uživatelů, kteří mají lehce dostupnou dokumentaci ve formě provozních návodů a katalogů a dalších důležitých dokumentů pro usnadnění své každodenní práce.

sew

Váš dodavatel pohonné technologie SEW-EURODRIVE

www.sew-eurodrive.cz

Text: Bc. Lukáš Palowský
Foto: archiv společnosti

 

Back to top