Letem světem

aneb co nevydalo na samostatné články

Nový prezident Skanska

reditel

S účinností od 8. září 2016 se Michal Jurka ujal funkce Prezidenta obchodní jednotky Skanska Česká Republika a Slovensko. Michal Jurka přebírá funkci po Romanovi Wieczorkovi, Výkonnému viceprezidentu mateřské společnosti Skanska AB, odpovědnému za stavební segment ve střední Evropě, který tuto funkci zastával dosud.

Českomoravský beton slaví 25 let

Skupina Českomoravský beton slaví v letošním roce významné jubileum – 25 let od chvíle, kdy začala působit na tuzemském trhu. Po dynamickém rozvoji dnes skupina Českomoravský beton provozuje na území České repub¬liky více než 70 nově postavených nebo zrekonstruovaných betonáren, které mají zavedený systém řízení jakosti, splňují nejpřísnější ekologická kritéria a dodávají transportbeton v široké škále pevnostních tříd a druhů. Od roku 2006 provozuje také betonárny na Slovensku.

Kamenolom Rosice nově otevřen

Od 1. září 2016 rozšiřuje Českomoravský štěrk síť provozoven o kamenolom v Rosicích u Brna. Kamenolom nabízí množství frakcí drceného kameniva. Více informací o provozovně a nabídce produktů naleznete na stránce kamenolomu Rosice.

CEMEX dodává beton na nejvyšší budovu v Mexiku

Slavná historie se píše v severním Mexiku a CEMEX je jejím hrdým protagonistou. Věž KOI, jejímž developerem je společnost Internacional de Inversiones (IDEI) a navrhly ji firmy HOK a V&FO, se po dokončení svých 64 podlaží stane nejvyšší budovou v zemi s celkovou výškou 280 metrů. Pro tento projekt CEMEX dodá téměř 80 000 m3 speciálních betonů. Aby bylo možné vybudovat základy této obrovské budovy, bylo provedeno kontinuální lití 7 070 kubických metrů transportního betonu rychlostí 270 m3 za hodinu.

Metrostav - Nejdelší železniční tunel v Česku otevřel „dveře"

ejpovice

Železniční tunel, který vzniká mezi Ejpovicemi a Plzní, se otevřel veřejnosti. Po dokončení převezme titul nejdelšího železničního tunelu v Česku (4150 m), od toho ale stavbu dělí ještě dva roky. Proražený je zatím jeden ze dvou tubusů. Druhý, severní tubus se s pomocí razicího štítu Viktoria, který byl také velkým prohlídkovým tahákem, začne hloubit od poloviny října. První vlaky by tunelem měly projíždět na konci roku 2018.

STRABAG oslavuje s Rapidem otevření stadionu Allianz

stadion

Společnost STRABAG AG odevzdala sportovnímu klubu SK Rapid Vídeň po dvou letech realizace projektu nový stadion Allianz v Hütteldorfu včas a bez navýšení ceny. Stadion, jehož kapacitu lze rozšířit z cca 24 000 míst na téměř 28 600 byl hotov již za 17 měsíců.

STRABAG staví Národní fotbalový stadion v Bratislavě

STRABAG SE, evropský technologický koncern v oblasti stavebních služeb, postaví v Bratislavě na zakázku společnosti NFŠ a.s. nový Národní fotbalový stadion o kapacitě více než 22 000 míst. Hrubá stavba včetně technologického minima bude hotova v roce 2018. Objem zakázky je 50 mil. eur.

Plzeňský Prazdroj převzal poslední vozidlo Volvo FL

volvo

Tento týden bylo předáno poslední vozidlo Volvo FL společnosti Plzeňský Prazdro,j a tím byla dovršena rekordní letošní zakázka čítající 90 vozidel Volvo určených jak pro český, tak i slovenský trh.

Soutěž Drivers' Fuel Challenge

chalange

O titul „Nejhospodárnější řidič světa" v soutěži Volvo Trucks Drivers' Fuel Challenge 2016 se utkalo 28 finalistů z celého světa. Vítězem se stal Tomáš Horčička z České republiky. V letošním ročníku soutěže se hodnotila úspora paliva a dosažený čas, čímž byla nastavena vysoká laťka z pohledu řidičských schopností i samotných vozidel.

 

Back to top