Společnost Liebherr na veletrhu Bauma 2016

Sloganem „Be Part of Something Bigger" zve společnost Liebherr odborné návštěvníky z celého světa k zážitkům na svém stánku na veletrhu Bauma 2016. Na výstavní ploše přes 14 000 m² představí mnoho nových produktů a výsledků vývoje ze všech oblastí rozsáhlého výrobního programu stavebních strojů, mobilních a pásových jeřábů, manipulační techniky, důlních strojů a komponentů. Na volném prostranství na stánku 809-813 bude přestaveno více než 60 exponátů, z nichž mnoho bude mít světovou premiéru.

Novinky a premiéry

Jeřáby

Světovou novinkou na veletrhu Bauma 2016 bude 8nápravový mobilní jeřáb s velmi dlouhým teleskopickým výložníkem, při jehož konstrukci měly maximální prioritu vysoká hospodárnost a snadná příprava jeřábu na staveništi. Společnost Liebherr představí také novou koncepci pásového jeřábu ve třídě 100 tun. Nový jeřáb LR 1100 se bude dodávat od léta 2016 do celého světa. Přeprava, postavení, nosnosti a uživatelský komfort přitom byly optimalizovány pro užitek zákazníka. Pro zvedací zařízení vyvinula společnost Liebherr společně s rakouským výrobcem lan, společností Teufelberger, nové vláknové lano s vysokou pevností. Společnost Liebherr lano momentálně testuje ve zkušebně a provádí provozní zkoušky na různých jeřábech. Ve srovnání s ocelovými lany je nově vyvinuté lano výrazně lehčí a má delší životnost.

Zemní a průmyslové stroje

Premiéru zde budou mít také nové velké kolové nakladače generace XPower®. Komplexní a inovativní koncept stroje Liebherr XPower klade nová měřítka pro efektivitu spotřeby paliva, výkon, robustnost a komfort. Provozovatelé kolového nakladače Liebherr XPower mohou nyní ušetřit až 30 % paliva. Dále představí společnost Liebherr největší buldozer s hydrostatickým pohonem na světě buldozer PR 776 Litronic, který je dimenzován pro těžký provoz v důlním a těžebním průmyslu. S buldozerem PR 776 společnost Liebherr poprvé proniká na trh ve třídě 70tunových strojů. Další novinkou je průmyslový stroj LH 110 C High Rise Port Litronic. Je určen pro překládku materiálu v přístavech a přesvědčí svojí novou a odlehčenou výbavou s nosností do 10 t při dosahu více než 20 m pro překládku sypkého a kusového materiálu.

Důlní stroje

Svou premiéru zde bude mít také nové rypadlo ve třídě 200 tun. Rypadlo R 9200 doplňuje široký program důlních strojů společnosti Liebherr. Lžíce o objemu 12,5 m3 je největší ve své třídě a skýtá i v těch nejtěžších provozních podmínkách spolehlivý výkon při maximální efektivitě spotřeby paliva. Toto prvotřídní důlní rypadlo je dimenzováno pro nakládku damprů o nosnosti až 140 tun.

Speciální důlní stroje

Prezentací vrtacího a pilotovacího zařízení LRB 355 a hydraulického lanového rypadla HS 8130 HD se společnost Liebherr na veletrhu poprvé představí jako komplexní dodavatel vrtacích a pilotovacích strojů. Dalším exponátem na veletrhu Bauma 2016 je oblíbený velký vrtací stroj LB 36 s příslušenstvím Kelly.

Míchací technika

Divize míchací techniky společnosti Liebherr bude na zastoupena deseti exponáty. Mobilní míchače přinášejí několik novinek a vylepšení. Pojízdná čerpadla betonových směsí se představí v novém designu Liebherr.

02

Komponenty

V hale A4 na stánku 213 představí společnost Liebherr na ploše 280 m² svůj nejnovější vývoj v oblastech mechanických, hydraulických a elektrických pohonů a řídicí techniky. Také tento speciální stánek má připravené světové premiéry a z vlastního vývoje představí mimo jiné systém akumulace energie „Liduro" a systém filtru Liebherr SCR, který je určený pro úpravu výfukových plynů vznětových motorů stupně V.

www.liebherr.cz

liebherr

 

bauma-2016

 

Back to top