Liebherr představuje nakladače generace XPower

Nové velké kolové nakladače generace XPower s emisním stupněm IV / Tier 4f

  • XPower je označením nové generace velkých kolových nakladačů Liebherr
  • Sériově vyráběný pohon pojezdu Liebherr XPower s rozvětvením výkonu pro maximální výkon a efektivitu spotřeby pohonných hmot
  • Všechny kolové nakladače XPower splňují emisní stupeň IV / Tier 4f
  • Robustnost a komfort obsluhy byly dalšími cíli tohoto nového vývoje.

Efektivita spotřeby pohonných hmot, výkon, robustnost a komfort byly v oddělení vývoje společnosti Liebherr-Werk Bischofshofen GmbH hlavními cíli při vývoji nového konceptu kolového nakladače. Společnost Liebherr testovala novou generaci kolových nakladačů ještě tvrději, intenzivněji a rozsáhleji, než kdykoli předtím. Kolové nakladače XPower prokázaly svoji odolnost při více než 65 000 motohodinách zkušebního provozu

Pohon pojezdu Liebherr XPower: Vysoká efektivita při každém použití

Pohon pojezdu XPower splňující emisní normu stupně IV / Tier 4f zajišťuje vysoký výkon a efektivitu nových velkých kolových nakladačů. Inovativní koncept pohonu kombinuje hydrostatický a mechanický pohon.

Převodovka s rozdělením výkonu kolového nakladače XPower zajišťuje kombinaci obou typů pohonu. Výsledkem je úspora spotřeby pohonných hmot až o 30 % ve srovnání s kolovými nakladači s tradičním pohonem.

01

Robustnost jako hlavní priorita při vývoji produktu

Testovaný pohon pojezdu Liebherr XPower je robustní, protože výkon se odvíjí z kombinace dvou větví pohonu. Každý kolový nakladač XPower je oproti předcházející generaci osazen zesílenými nápravami. Zčásti dokonce nápravami z vyššího typu nakladače.

Zesílený výložník a optimalizované lopaty zvyšují produktivitu.

Nejenom pohon pojezdu Liebherr XPower však zajišťuje zvýšení efektivity. Pro další zvýšení produktivity provozu Liebherr zesílil výložník a optimalizoval poměry ramen. Výsledkem je inovovaná Z-kinematika ve srovnání s předchozí generací a zvýšení vylamovací síly až o 20 %. Optimalizovaná lopata lépe vniká do materiálu a umožňuje rychlejší a efektivnější naplnění. Nakládací kapacitu také podporuje rozmístění jednotlivých těžkých komponentů například motorů, které jsou umístěny až na zádi stroje. Díky tomu se těžiště přesunulo na zadní nápravu kolového nakladače, takže není nutné používat přídavná závaží. Toto optimální rozložení hmotnosti zvyšuje překlopnou sílu a zvyšuje výkon překládky za hodinu provozu.

Větší kabina, jednodušší údržba: Zaměřeno na komfort

Konstrukce kabiny umožňuje optimální výhled, odkládací místa, přihrádky a ergonomie jsou propracovány až do posledního detailu. Displeje, ovládací prvky a sedadlo obsluhy stroje tvoří ergonomický celek. Obsluha stroje si je může individuálně upravit podle potřeby. Tato investice do komfortu umožní neúnavnou a koncentrovanou práci.

www.liebherr.cz

liebherr

 

 

Back to top