Největší rypadlo Komatsu se systémem TriPower v Kaznějově

V kaolínovém lomu Kaznějov dne 9. prosince 2015 zástupci společnosti KUHN-BOHEMIA a.s. slavnostně předali pásové hydraulické rypadlo Komatsu PC800LC-8 s pracovním zařízením TriPower společnosti LB MINERALS s.r.o.

Pásové rypadlo Komatsu PC800LC-8E0 TriPower je prvním, a zatím jediným rypadlem Komatsu hmotnostní kategorie 80 tun, které bylo osazeno těžební a nakládací kinematikou TriPower. Toto zařízení dodává německý výrobce Echle Hartstahl GmbH a je největší na stroji Komatsu PC800LC-8 v České republice. Výhodou systému TriPower je, že poskytuje vodorovnou trajektorii lopaty pro snadné vniknutí do materiálu a současně při tom přitlačuje stroj k zemi, takže nedochází k jeho nadzvedávání a posouvání. Rypadlo o váze více než 90 tun je vybaveno vrchní nakládací lopatou o objemu 5m3 od společnosti Nekr Servis s.r.o. Prostějov.

Rypadlo bylo bez výložníku během dvou měsíců vyrobeno v anglickém Newcastlu a převezeno do výrobního závodu firmy Echle Hartstahl v německém Wolfachu. Zde bylo vše včetně čelisťové nakládací lopaty zkompletováno a předvedeno zákazníkovi. Poté opět po částech převezeno a smontováno v kaznějovském lomu pod dohledem Františka Škultétyho, obchodního zástupce pro západní Čechy a Petra Rožníčka, vedoucího servisu společnosti KUHN-BOHEMIA.

Přestože se jedná o první rypadlo Komatsu v tomto lomu, společnost KUHN-BOHEMIA již v minulosti dodala do lomu Kaznějov dva dozery Komatsu, takže zkušenosti s touto značkou mají pracovníci lomu velmi dobré. Funkci kinematiky TriPower si zástupci společnosti LB MINERALS v minulosti ověřili na bagru Komastu PC700-8.

Velkou výhodou je, jak nám potvrdil František Škultéty, že náhradní díly jako je centrální trojúhelník nebo všechny hydraulické válce, pocházejí od dodavatelů firmy O&K a jsou zcela shodné a zaměnitelné s rypadly O&K/Terex RH30, které již v lomu pracují.

Slovo Daniela Syse, ředitele společnosti KUHN-BOHEMIA

„Předání tohoto unikátního rypadla bylo pro společnost KUHN-BOHEMIA příjemným zakončením úspěšného roku 2015. V porovnání s rokem 2014, kdy se prodalo v České republice pouze 900 strojů, byl rok 2015 velice úspěšný a pro všechny dodavatele strojů a prodalo se jich celkem přes 1500 kusů"

Sladká tečka na závěr

Společnost KUHN-BOHEMIA věnovala firmě LB MINERALS zcela originální marcipánovou kopii stroje Komatsu PC800LC-8 včetně detailního provedení systému TriPower.

komatsu

 

kuhnbohemia

I když počasí nepřálo, slavnostní předání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře všech zúčastněných a samozřejmě nescházel ani symbolický křest.

Z Kaznějova Vladimíra Štěpánková

 

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top