Mlžná děla HENNLICH: Efektivně proti prašnosti v provozech

Efektivní, mobilní a spolehlivé – to jsou hlavní přednosti mlžných děl, která se využívají při potlačování lokální prašnosti v lomech, dolech, na stavbách a v dalších průmyslových provozech Jediným výrobcem mlžných děl v Česku je odštěpný závod HENNLICH ENGINEERING litoměřické strojírenské firmy HENNLICH.

Co to je mlžné dělo?

Mlžné dělo je zařízení, které se používá pro efektivní potlačení polétavé prašnosti. Tyto jednotky pomáhají snížit koncentraci prachu, minimalizují dopad na lidské zdraví a zlepšují kvalitu vzduchu v provozu.

Kde a proti čemu se dá použít?

Mlžná děla mají široké možnosti využití. Firma HENNLICH je již dodávala například do kamenolomů, uhelné skládky či na stavby, kde se používaly při demolicích objektů.

c1

Jak mlžné dělo funguje?

Mlžné dělo vytváří velmi jemnou mlhovinu, která je unášena silným proudem vzduchu pomocí výkonného ventilátoru. Mlhovinu je nutno nasměrovat na zdroj prašnosti. Vzdálenost, na kterou bude mlhovina dopadat, závisí na síle a směru větru. V současné době dodává HENNLICH ENGINEERING mlžná děla s dosahem dopadu mlhoviny do 20, 30, 50 a 70 metrů.

Jaké jsou hlavní komponenty děla?

Mlžné dělo se skládá z laminátového tubusu s ventilátorem, nerezového mlžného kruhu s mlžícími tryskami, podstavce se sestavou pro automatické horizontální otáčení, vysokotlakého čerpadla s vodním filtrem a řídícím elektrickým rozvaděčem.

Jaká jsou volitelné příšlušenství?

HENNLICH ENGINEERING dodává jako doplňkové příslušenství tříkolový podvozek pro mobilní manipulaci s mlžným dělem, bezdrátové dálkové ovládání, dodatečné čerpadlo pro zvýšení vstupního tlaku, nádrž na vodu či benzínový/naftový agregát.

c2

Co získáte nákupem?

Pořízením mlžného děla získáte český výrobek vysoké kvality, který vám pomůže efektivně řešit lokální prašnost na vašich provozech. Mlžné dělo má pozitivní dopad na orgány životního prostředí, snížení koncentrace prachu a razantní zlepšení kvality vzduchu.

HENNLICH ENGINEERING je také výrobcem teleskopických plnících hubic pro bezprašnou nakládku sypkých materiálů na nákladní automobily, autocisteren či na volné skládky.

HENNLICH ENGINEERING rovněž navrhuje a dodává zařízení pro průmyslovou filtraci vzduchu – filtrační jednotky nacházejí uplatnění při odprášení sil a zásobníků, drtičů, třídičů či přesypů pasových dopravníků.

www.hennlich.cz/engineering

hennlich-engineering-qr

 

Back to top