• Zveřejnil 
  • Kategorie 2018 / 3
  • Zobrazeno 1849 krát

Další Komatsu v Cementárně Prachovice

Koncem července (25.7.2018) přibyl do Cementárny Prachovice, patřící společnosti CEMEX Czech Republic, s.r.o. další stroj Komastu - kolový nakladač Komatsu WA600-8. Slavnostní předání proběhlo za přítomnosti zástupců spol. CEMEX Czech Republic, s.r.o. a společnosti KUHN-BOHEMIA a.s., která je výhradním dodavatelem strojů Komatsu v České republice.

CEMEX Czech Republic, s.r.o. je přední český výrobce a dodavatel cementu. Společnost provozuje cementárnu v Prachovicích a cementovou mlýnici v Dětmarovicích. CEMEX Czech Republic, s.r.o. nabízí širokou škálu volně ložených cementů vysoké kvality s individuálním přístupem k potřebám zákazníků. Společnost své provozy neustále modernizuje jak technologii, tak strojový park. Stroje Komastu se zde velmi osvědčily, zvláště kolové nakladače a dempry.

Kolové nakladače Komatsu

Kolové nakladače Komatsu jsou mimořádně komfortní, ekologické a efektivní a těší se u zákazníků velké oblibě. Dodávány jsou s objemem lopaty od 0,7 do 35 m3 a systémem KOMTRAXTM ve standardní výbavě. Na celosvětové úrovni se osvědčily jako multifunkční nakladače pro zemní práce a jako primární stroje v lomových provozech. Posádky oceňují jejich nadstandardní pohodlí a majitelé velkou produktivitu, ekonomiku provozu, dlouhou životnost a vysokou hodnotu při odprodeji starého stroje.

Kolový nakladač Komatsu WA600-8

Tentokrát byl předán kolový nakladač Komatsu WA600-8 o výkonu motoru 396kW/530HP, provozní hmotnosti 56 tun s originál lopatou KOMATSU o kapacitě lopaty 7 m3 s přímým upnutím lopaty na výložník.

Tento typ nakladače nabízí promyšlenou kombinaci stability, záběru a tažné síly. Díky přepracované lopatě, funkci rozšířeného přenosu krouticího momentu a novému režimu automatického nakládání je ideální pro všechny činnosti přepravní nebo nakládací práce. Je postaven na výhodách předchozích kolových nakladačů Komatsu. Model WA600-8 je všestranný pomocník s motorem EU Stage, který spotřebuje až o 14% méně pohonných hmot než předchozí modely.

Na zhodnocení obchodu a výhody nakladače jsme se zeptali Daniela Syse, ředitele společnosti KUHN-BOHEMIA a.s.

Čím vyniká nakladač WA600-8 a proč je vhodný do provozu cementárny?

Jedná se o kolový nakladač nové generace -8, odpovídající emisním požadavkům Tier 4. Celá tato generace strojů Komatsu uvedená na trh před dvěma roky se vyznačuje vysokým komfortem pro obsluhu stroje, až o 14% nižší spotřebou oproti předchozím modelům, systémem automatického nakládání lopaty, novou konstrukcí lopaty umožňující snadnější nakládání a zejména kompletním managementem stroje přes systém jeho sledování Komtrax plus.

Jak dlouho trvá dosavadní spolupráce s Cementárnou Prachovice?

Spolupráce s prachovickou cementárnou trvá více než dvacet let a důkazem mimořádné spokojenosti jsou opakovaná pořízení strojů Komatsu - dempru HD405, 3 demprů HD605, 3 kolových nakladačů WA600 a kolového nakladače WA700 s lopatou o objemu 9 m3. Velký podíl na dobré spolupráci má Jiří Bosák, vedoucí pardubické pobočky.

Jak významný je pro společnost KUHN-BOHEMIA tento obchod?

Prodej stroje této velikosti určitě patří pro každou firmu na českém trhu k těm nejvýznamnějším, stejně tak i pro naši firmu. Jedná se o stroj mimořádné velikosti, kvality i ceny. Méně pohonných hmot, větší lopata a hladká jízda, to je kolový nakladač WA600-8.

komatsu

kuhnbohemia

Text: Vladimíra Štěpánková
Foto: Petr Rožníček

 

Back to top