Nové pobočky v Praze a Brně pro stroje Komatsu

Zákazníci společnosti KUHN-BOHEMIA, která je výhradním distributorem stavebních strojů Komatsu v České republice, budou mít v dohledné době v české a moravské metropoli k dispozici nové reprezentivní pobočky včetně moderních servisních dílen. Na jaře 2016 má stát v Praze - Čestlicích nová centrála společnosti KUHN-BOHEMIA, již do konce letošního roku by mělo být v brněnské průmyslové zóně Horní Heršpice otevřeno nové obchodní a servisní zázemí pro jižní Moravu. Na obou místech vzniknou též pobočky společnosti KUHN - MT, která je výhradním distributorem automobilových hydraulických jeřábů značky Palfinger. KUHN-BOHEMIA i KUHN-MT jsou součástí rakouské skupiny KUHN HOLDING.

New offices in Prague and Brno for Komatsu

Brno

Nově postavená pobočka v Brně vyroste na pozemku o rozloze 13 tisíc metrů čtverečních a nahradí dosavadní najímaný komplex ve Vídeňské ulici. Nabídne kompexní služby na jednom místě, větší komfort pod jednou střechou, tedy prodej širokého sortimentu stavebních strojů značky Komatsu, jeřábů Palfinger a servis včetně dodávek náhradních dílů. Zákazníci se k pobočce dostanou nejlépe od dálničního sjezdu na Bratislavu, odkud je to pouhých několik set metrů, tedy pár minut jízdy.

"V Brně výstavba začala již v únoru. Stavebně by měl být areál dokončen v září, poté bude probíhat montáž a instalace technologií. Jeho praktické užívání bude možné před koncem letošního roku," uvedl ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys.

Podoba brněnské pobočky bude podle jeho slov v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN HOLDING, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. "Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna," popsal Daniel Sys.

Praha

Stejný architekt je podepsán i pod podobou budoucí centrály společnosti KUHN-BOHEMIA v Praze - Čestlicích. Bude se jednat o typizovanou stavbu skupiny KUHN od téhož architekta, s ověřenou praxí z jiných areálů v Evropě. Půjde vlastně o velmi věrnou kopii například areálu KUHN-SLOVAKIA vybudovaného před několika lety v Senci.

Nová centrála vyroste na dosud nezastavěném pozemku o velikosti více než 16,5 tisíce metrů čtverečních přímo u exitu 8 dálnice D1 na pravé straně při výjezdu z Prahy na Brno. Bude nabízet kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu a provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích. Se stavbou se podle slov Daniela Syse začne určitě ještě v první polovině letošního roku. "Dosud máme za sebou všechny administrativní úkony, realizované sítě na pozemku a pravomocné stavební povolení," prohlásil Daniel Sys s tím, že přesný termín otevření není možné dnes určit. "Zbývá nám totiž taková maličkost, a to vybrat dodavatele stavby. Osobně jsem ale přesvědčen, že centrála bude slavnostně otevřena zákazníkům na Velikonoce 2016", konstatoval.

Strategické místo

Do centrály se zákazníci dostanou přímo z dálničního sjezdu 8, a to bez dlouhého čekání ve frontě na kruhovém objezdu, což je typickým znamením na jiných sjezdech zastavěných rozsáhlou průmyslovou zónou. "Komplex bude zajímavý snadným a rychlým přístupem z dálnice D1, jednoduchým a přehledným uspořádáním, prostě 'první dodavatel stavebních strojů na pravé straně za Prahou'," dodal Daniel Sys.

komatsu

 

Text a foto: Kuhn Bohemia a.s.

 

Back to top