Zástupci společností KÁMEN A PÍSEK a Zeppelin CZ pokřtili v předvánočním čase nový stroj

Modletice, 4. ledna 2018

V kamenolomu v Ševětíně nedaleko Českých Budějovic se 20. prosince slavnostně předával nový stroj. Společnost Zeppelin CZ, výhradní prodejce stavební a těžební techniky Caterpi-llar v České republice, dodala do místního kamenolomu nové pásové rýpadlo Cat® 352F, které zde nahradí starší model Cat® 336E L.

Provozovatel lomu, firma KÁMEN A PÍSEK, spol. s r.o., je největším producentem kameniva v jižních Čechách a stroje Caterpillar od Zeppelin CZ jsou při těžbě neodmyslitelnými po-mocníky. Celkem společnost provozuje 11 převážně těžkých a středně těžkých strojů tohoto výrobce.

Společnost KÁMEN A PÍSEK je tradičním regionálním výrobcem kameniva s dlouhou historií. Pra-videlné investice do moderních technologií umožňují společnosti efektivní a nákladově optimalizo-vanou těžbu a výrobu kameniva. V roce 2017 se roční produkce vyšplhala až na 2,8 miliony tun kameniva. Zejména kamenolom Ševětín je nyní vlajkovou lodí společnosti – v roce 2017 zde bylo vytěženo 1,4 miliónu tun, čímž se kamenolom zařadil k největším v České republice.

Zvládnout vytěžit takové objemy klade vysoké nároky jak na kvalitu používaných strojů, tak na kvalitu a spolehlivost poprodejních a servisních služeb. „Dlouholetá spolupráce, které si velmi váží-me, je postavena na perfektní znalosti zákazníka. Víme, v jakém oboru a v jakých podmínkách podniká, jaké má potřeby a co od svého dodavatele očekává, a na základě toho jsme schopni mu nabídnout rychlé řešení s nejlepším poměrem cena-výkon," zmínil při slavnostním křtu Radek Lechner, ředitel oblast Střed společnosti Zeppelin CZ. Právě spolehlivost poprodejních služeb a do-sažená produktivita techniky byly klíčovými parametry při rozhodování o pořízení nového stroje do stávající flotily.

01

Pásové rýpadlo Cat® 352F s provozní hmotností 52 tun je ideálním pomocníkem při nakládce nebo manipulaci s rozvalem. Nastavitelný rozchod podvozku usnadňuje přepravu stroje na podvalníku; při práci v lomu se podvozek naopak roztáhne, čímž se zvýší stabilita stroje. Vysoká produktivita stroje je dosahována pomocí pokročilých elektronických systémů a asistentů. Nízko-emisní motor Cat® C13 ACERT si umí podle aktuální zátěže automaticky regulovat otáčky a tak šetřit spotřebované palivo. Obsluha si může dále zvolit ze tří režimů výkonu a nastavit automatické vypínání moto-ru při volnoběhu. Kromě těchto funkcí přispívá k nízkým provozním nákladům i inteligentní hydraulický systém s čerpadlem nové generace, které komunikuje s motorem a podle aktuálního vytížení stroje automaticky reguluje průtok.

O společnosti KÁMEN A PÍSEK

Společnost KÁMEN A PÍSEK se zabývá těžbou a zpracováním drceného kameniva. Je součástí nadnárodní skupiny Kirchdorfer Gruppe, konkrétně divize Kirchdorfer Kies & Transportbetonholding GmbH. Společnost je největším výrobcem drceného kameniva v Jihočeském kraji a v tomto regio-nu provozuje celkem deset lomů. Velký důraz klade na ekologickou odpovědnost a s tím spojenou rekultivaci krajiny po těžbě. Společnost je také držitelem celé řady certifikátů a ocenění; několikrát získala ocenění Nejlepšího výrobce roku v kategorii do 200 zaměstnanců, pravidelně se umisťuje v krajském kole soutěže Vodafone Firma roku, ve které v roce 2017 obsadila druhé místo.

O společnosti Zeppelin CZ s.r.o.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá také půjčováním strojů a zařízení – Půjčovna strojů Zeppelin CZ má pobočky na 13 místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje zákazníkům komplexní finanční servis, spojený s nákupem strojů a služeb.

Zeppelin CZ s. r.o. je součástí nadnárodního koncernu Zeppelin GmbH, který provozuje 190 poboček po celém světě. Globální aktivity koncernu spadají pod šest „strategických obchodních jednotek" (SBU = Strategic Business Unit); na území České republiky provozuje Zeppelin CZ tři tyto SBU jednotky: Stavební stroje EU, Energetické systémy a Půjčovna strojů (The Cat Rental Store).

zeppelin-cat

Pro další informace kontaktujte:
Michaela Hanzlíková
manažerka marketingu a komunikace
tel.: +420 602 620 681
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jan Rybář
specialista marketingové komunikace
tel.: +420 606 075 769
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zeppelin.cz

 

Back to top