Divize Důlní stroje společnosti Zeppelin CZ rozšiřuje své portfolio o výrobu pásových dopravníků

Zeppelin Group (tisková zpráva)

Modletice, 28. listopadu 2014

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. udělala další významný krok k poskytování komplexních služeb pro zákazníky z oblasti hlubinné i povrchové těžby. Ke dni 1. listopadu 2014 odkou-pila od společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s. výrobu pásových do-pravníků včetně jejich servisu, oprav a výroby náhradních dílů.

Společnost Zeppelin CZ ke dnešnímu dni oznámila, že od společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s. odkoupila výrobu pásových dopravníků včetně jejich servisu, oprav a výroby náhradních dílů. Významným způsobem tak rozšířila své portfolio služeb v oblasti povrchové i hlubinné těžby. Novým i stávajícím zákazníkům tak může poskytnout komplexní servis při prodeji a servisu pásových dopravníků.

Tato akvizice navazuje na úspěšnou cestu společnosti Zeppelin CZ v podpoře těžebního průmyslu, na kterou se vydala v roce 2013, kdy od společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s. odkoupila nevýrobní část divize Cat Global Mining.

Rozšíření divize Důlní stroje o oddělení výroby pásových dopravníků umožní společnosti Zeppelin CZ poskytnout kompletní nabídku služeb pro svého klíčového zákazníka, ostravskou společnost OKD, a.s., v následujících měsících se pak zaměří také na další potenciální zákazníky, kteří tato zařízení využívají k dopravě nerostných surovin a sypkých materiálů.

Divize Důlní stroje

Divize Důlní stroje se zaměřuje hlavně na prodej a veškerý servis dobývacích komplexů značky Cat® pro stěnové dobývání nerostných surovin (v angl. „Long-Wall Mining“). Svým zákazníkům nabízí jedny z nejpokrokovějších technologií v oblasti těžby, kromě prodeje strojů a zařízení pro hlubinnou těžbu poskytuje také servisní služby, prodej náhradních dílu a technickou podporu těchto strojů.

Zeppelin CZ s.r.o.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá půjčováním stavebních strojů a zařízení – autorizovaná půjčovna The Cat Rental Store má pobočky na 11 místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje zákazníkům také komplexní finanční servis spojený s nákupem strojů a služeb. V podvědomí veřejnosti je zapsána jako dodavatel technologicky vyspělých řešení, jako je například služba pro efektivní správu strojů Condition Monitoring a systém pro monitorování strojů Cat® Product Link™.

Zeppelin CZ s.r.o. je součástí nadnárodního koncernu Zeppelin GmbH, který provozuje 190 poboček po celém světě. Globální aktivity koncernu spadají pod pět „strategických obchodních jednotek“ (SBU = Strategic Business Unit); na území České republiky provozuje Zeppelin CZ s.r.o. tři tyto SBU jednotky: Stavební stroje EU, Energetické systémy a Půjčovna strojů (The Cat Rental Store).

zeppelin-cat

Další informace poskytnou:
Michaela Hanzlíková
Marketing and Communications Manager
Tel.: +420 602 620 681
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jan Rybář
specialista komunikace
Tel: +420 606 075 769
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top