Zeppelin Group odkoupila od Caterpillaru rozšířenou distribuční část divize Cat Mining.

Zeppelin Group  (tisková zpráva)

Společnost Zeppelin Group odkoupila od společnosti Caterpillar rozšířenou distribuční část divize Cat Mining. Skupina Zeppelin tak nyní poskytne nejkomplexnější dodavatelskou síť pro zákazníky jak z oblasti povrchové, tak hlubinné těžby.

Skupina Zeppelin oznámila, že od společnosti Caterpillar Global Mining LLC odkoupila pro své oblasti distribuční část a oddělení podpory produktů divize Cat Mining. Tato akvizice obohatí současné produktové portfolio skupiny Zeppelin o stroje a zařízení z divize Cat Mining, nabízené dříve společností Bucyrus International Inc., kterou v roce 2011 odkoupila společnost Caterpillar.

Skupina Zeppelin bude tyto nové produkty včetně příslušné podpory a servisu dodávat zákazníkům v Rakousku, České republice, Německu, na Slovensku, v Arménii, Bělorusku, v jejich ruských oblastech, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Ukrajině a Uzbekistánu. Svým zákazníkům tak nyní může Zeppelin nabídnout ucelenou řadu produktů pro důlní průmysl, jako jsou například hydraulická rypadla, lanová rypadla, lopatová rypadla, vrtné soupravy, důlní systémy pro stěnové dobývání a rovněž produkty pro těžbu systémem komora/pilíř.

„S potěšením oznamujeme, že jsme rozšířili portfolio naší strategické obchodní jednotky Stavební stroje EU (Construction Equipment EU) a rovněž strategické obchodní jednotky Stavební a zemědělské stroje CIS (Construction Equipment CIS)“, uvedl Christian Dummler, Managing Director and Chief Financial Officer ve skupině Zeppelin. „S okamžitou platností budeme nabízet úplný sortiment důlních produktů, služeb a podpory pro tuto rozšířenou řadu produktů Caterpillar Mining na našich územích. Společnosti Caterpillar a Zeppelin Group budou spolupracovat, aby zajistily včasné dodávky produktů, profesionální podporu produktů, to vše pro úplnou spokojenost našich zákazníků.“

Touto akvizicí se skupina Zeppelin vydala na novou cestu co se týče podpory těžebního průmyslu. I když se společnost již řadu let zabývala prodejem a podporou techniky pro povrchovou těžbu, prodej a podpora hlubinných důlních strojů a zařízení bude novým obchodním segmentem. Skupina Zeppelin se tímto stává dodavatelem komplexního sortimentu těžebního zařízení.

„Klíčová z hlediska přístupu k bohatým nerostným zdrojům je pro naše zákazníky ve vybraných oblastech rozšířená nabídka produktů a služeb,“ říká Steve Wunning, president divize Resource Industries společnosti Caterpillar. „Závazek skupiny Zeppelin poskytovat ty nejlepší služby je zákazníkům v oblasti povrchové těžby dobře známý. Podobnou zkušenost nyní získají i firmy, zabývající se hlubinnou těžbou, protože podobně jako společnost Caterpillar i skupina Zeppelin má jako jeden z hlavních cílů „překonávat očekávání zákazníků“.

V posledních dvou letech oznámila společnost Caterpillar podobné transakce i s dalšími prodejci. Jednání s prodejci strojů a zařízení Cat v zemích, kteří na svém území provozují těžební provoz, stále pokračují. Společnost Caterpillar tak potvrzuje své rozhodnutí rozšiřovat distribuční síť pro produkty bývalé společnosti Bucyrus tak dlouho, dokud se na daném území neuskuteční všechny potřebné transakce.

Společnost Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o., dceřiná společnost koncernu Zeppelin v České republice, převzala k 1. 12. 2013 nevýrobní část společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s. se sídlem v Ostravě-Radvanicích. Stalo se tak v rámci převzetí distribuční části divize Cat Mining skupinou Zeppelin. Kromě prodeje strojů a zařízení Cat pro hlubinnou těžbu poskytuje nyní společnost Phoenix-Zeppelin servisní služby, prodej náhradních dílu a technickou podporu pro tento typ strojů. Kontaktním místem pro prodej a servis strojů Cat pro hlubinnou těžbu zůstává nadále středisko v Ostravě-Radvanicích.

Dodatečné informace - skupina Zeppelin

Zeppelin Group, působící ve 190 lokalitách po celém světě s celkovým počtem cca 7 500 zaměstnanců, dosáhla ve fiskálním roce 2012 tržeb ve výši 2,55 miliard EUR. Její organizační strukturu tvoří pět strategických obchodních jednotek: Construction Equipment EU (Stavební stroje EU), Construction Equipment CIS (Stavební a zemědělské stroje CIS), Rental (Půjčovna strojů), Power Systems (Energetické systémy) a Plant Engineering (Průmyslové systémy). Holdingovou společností skupiny je koncern ZEPPELIN GmbH se sídlem v německém Friedrichshafenu a ústředím v Garchingu poblíž Mnichova. Bližší informace na stránkách www.zeppelin.com.

 

Dodatečné informace – společnost Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o.

Společnost Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o., součást koncernu ZEPPELIN GmbH, je předním dodavatelem stavebních a zemních strojů, manipulační techniky a energetických systémů v České republice. Je výhradním prodejcem stavebních a těžebních strojů Cat a také energetických systémů Cat. V oblasti manipulační techniky je výhradním prodejcem značky Hyster pro Českou republiku a Slovensko. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá půjčováním stavebních strojů a zařízení, a to prostřednictvím 11 poboček The Cat Rental Store. V podvědomí veřejnosti je zapsána jako dodavatel technologicky vyspělých řešení, jako je například služba pro efektivní správu strojů Condition Monitoring a systém pro monitorování strojů Cat Product Link.

ZEPPELIN GmbH firemní komunikace
Graf-Zeppelin-Platz 1
85748 Garching near Munich Německo
Ředitelka pro firemní komunikaci Sandra Scherzer
Tel.: +49 89 3 20 00 - 440
Fax. +49 89 3 20 00 - 7440
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zeppelin.com

Kontakt na Caterpillar:
Rachel A. Potts
globální vládní a celofiremní záležitosti
(309) 675-6892
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt Phoenix-Zeppelin:
Michaela Hanzlíková
Marketing and Communications Manager
Tel.: +420 602 620 681
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jan Rybář
specialista komunikace
Tel: +420 606 075 769
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.kuhnbohemia.cz

Další články z této kategorie

« Daniel Sys ředitelem KUHN - BOHEMIA
FOR ARCH 2016 »

 

Back to top