Systém HATCON - nová úroveň správy a komunikace s hydraulickým příslušenstvím

Na letošním březnovém veletrhu CONEXPO - CON/AGG v Las Vegas prezentovala společnost Epiroc novou platformu monitorování hydraulického příslušenství - systém HATCON.

HATCON (Hydraulic Attachment Tools Connectivity) ve spolupráci s mobilní aplikací My Epiroc zajišťuje on-line monitorování hydraulického příslušenství a komunikaci s uživatelem.

Jedná se o první takový systém, kdy je vytvořena komunikace mezi hydraulickým příslušenstvím a mobilní aplikací dostupnou jak přes webové rozhraní, tak i na mobilních zařízeních se systémem Android nebo iOS (Apple).

Uživatel tímto získává klíčové informace, jako jsou např.:

  • aktuální poloha zařízení a trasování jeho pohybu podporované GPS
  • aktuální hodnota provozních hodin
  • předběžné upozornění na nadcházející servisní interval zařízení

02

Hardware modulu HATCON je tvořen snímačem akcelerace pohybu a aktivním GPS vysílačem, uloženým v pryžovém lůžku a chráněným v robustním krytu z polyuretanu, které je spojeno s tělem hydraulického kladiva.

Po aktivaci modulu jsou provozní data pomocí satelitního GPS spojení dále shromažďována na centrálním serveru systému komunikace se stroji Certiq a jsou zprostředkována uživateli přes aplikaci My Epiroc.

V první fázi uvedení na trh je HATCON dostupný pro hydraulická kladiva třídy SB, MB a HB, současně jsou do programu zařazeny skalní frézy Erkat třídy ER. V druhé polovině roku bude systém zpřístupněn pro další typy strojů z portfolia hydraulického příslušenství Epiroc.

01

HATCON se dodává jednak jako tovární instalace na nových strojích, tak i jako retrofit-kit, který lze doinstalovat na již existující hydraulické příslušenství.

Tato nová úroveň monitorování a správy hydraulického příslušenství pomáhá zajistit optimální využití a usnadnění logistiky flotily strojů na pracovišti. Znalost přesné GPS lokace zařízení zvyšuje zabezpečení proti krádeži a zkracuje čas na dohledání stroje na pracovišti. Upozornění na servisní interval umožní plánování servisní údržby v předstihu a snižuje prostoje hydraulického příslušenství.

epiroc-2

Věříme, že se vám nová aplikace bude líbit a najde využití i ve vašem provozu

Ing. Vladislav Mareš, Country Manager Middle Sub-Region

 

Back to top