Slunečné JCB X-DAYS 2019

Společnost TERRAMET, výhradní prodejce značky JCB, uspořádala koncem dubna pro zákazníky, obchodní partnery a fanoušky značky JCB dvoudenní předváděcí akci JCB X-DAYS 2019. Akce se konala v kamenolomu Eurovia v Chomutovicích u Prahy.

Předváděcí dny oficiálně zahájil jednatel společnosti TERRAMET pan Petr Kotršál, který zdůraznil důležitost dynamických ukázek strojů v provozu a možnost zájemců vyzkoušet si techniku v reálných pracovních podmínkách. Demo show navštívili také majitelé TERRA Industrie Holding pan Egon Zwinger s chotí a generální ředitel TERRA Group pan Arthur Schaber.

PROČ NÁZEV JCB X-DAYS?

Společnost JCB přichází na trh s novou generací pásových rýpadel „X" a jako první představila 20tunové rýpadlo 220X, které je vybavené motorem JCB EcoMAX Stage IV/T4F s výkonem motoru 129 kW produkující vysoký krouticí moment při 1500-1600 otáčkách za minutu. Celkově je nástavba rýpadla o 200 mm širší oproti předchozím modelům.

Písmeno „X" symbolizuje eXtrémní sílu, odolnost, pohodlí, bezpečnost a snadné ovládání rýpadla. Zároveň písmeno z anglického originálu eXperience vyjadřuje 50-ti letou zkušenost s výrobou pásových rýpadel. Modely 220X jsou nově ve flotile půjčovny společnosti. Pásová rýpadla doplnil model JS145 LCD s dozerovou radlicí.

Z kolových rýpadel byl nepřehlédnutelný Hydradig HD110W bílo-černé barvy zakoupený společností HERKUL a.s. Tento revoluční stroj o hmotnosti 11 tun zvládá díky unikátnímu řešení konstrukce, nízkému těžišti a uspořádání agregátů práci větších rýpadel kategorie 14t.

Vítací bránu dělaly dva teleskopické manipulátory. Model JCB 541-70 WM (WasteMaster), který má uplatnění především v odpadovém hospodářství a model 541-70 IND je vhodný pro průmysl. První průkopnický projekt teleskopického manipulátoru představilo JCB již v roce 1977. Úspěšný koncept byl nadále rozvíjen, aby vyhovoval požadavkům půjčoven a dodavatelům staveb a našel uplatnění v průmyslu a zemědělství.

Porovnání nakladačů

Fanoušci JCB si mohli nejen prohlédnout, ale především vyzkoušet sílu a obratnost největšího kolového nakladače JCB 457 ZX s objemem lopaty 3,5 m3, poháněného spolehlivým agregátem MTU o výkonu 193 kW. Tohoto siláka bylo možné porovnat s kolových nakladačem nižší třídy JCB 437 s kinematikou HT, rychloupínačem a univerzální lopatou o objemu 2,6 m3. Pro práci s mnoha typy příslušenství jsou určena speciálně vyvinutá ramena HT různých délek včetně přídavných hydraulických okruhů. Mezi statické stroje patřil menší nakladač 409 T4 o hmotnosti 5953 kg. Díky perfektně vyřešené kabině pro bezpečný výhled okolo stroje se využívá pro manipulaci, nakládání a jako nosič různých dalších příslušenství.

Nová generace MINI

Další novinku pro letošní sezonu představuje nová generace MINI rýpadla 19C-1, které bylo v obležení nejmenších návštěvníků v improvizované škole bagrování. Rýpadlo má stejné kompaktní rozměry jako ostatní modely této řady, nabízí však větší vylamovací sílu a nosnost. Dosáhne až do hloubky 2576 mm a vodorovně až 3981 mm. Model je vybaven motorem Perkins o výkonu 12,2 kW.

Soutěž zručnosti a taneční show

Expozici MINI a MIDI rýpadel doplnily modely 48Z, 57C a 90Z. S modelem 65R proběhla pod dohledem produktového specialisty Pavla Černého soutěž zručnosti posádek. Na vítěze hlavní soutěže čekala zajímavá cena v podobě zájezdu do muzea JCB v Anglii. Vítězem se stal Tomáš Sooky. Ještě jednou blahopřejeme.

Dynamické zkoušky probíhaly dále na největším MIDI rýpadle 100C společně s 3t demprem 3STH a objemem korby 1,8m³. Oba stroje jsou součástí flotily půjčovny.

Na JCB X-DAYS 2019 nechyběly oblíbené rýpadlo-nakladače JCB 3CX - jednička na trhu - se kterými předvedli profesionální operátoři z Anglie taneční představení Dancing Digger Show. Vystavený menší bratříček 3CX Compact s širokou škálou různých příslušenství je určený hlavně pro správy údržby obcí a měst.

Další novinky

Hutnící techniku reprezentovala novinka tandemový vibrační válec CT 260-120. Válec má upravenou kapotáž pro lepší výhled na boky stroje s možností ofsetového nastavení. Válec doplňoval ještě model JCB VMT 380. Jednou z hlavních vlastností obou modelů je výborná manévrovatelnost a kompaktní provedení.

Pozornost návštěvníků poutal i nový model traktoru JCB Fastrak patřící do skupiny Agri, který zapůjčila společnost PEKASS a.s.

JCB neustále vyvíjí a hledá inovativní řešení, aby svým zákazníkům nabízela výkonné, spolehlivé a žádané stroje. Výrobce loni poprvé vstoupil do segmentu pracovních plošin s novou řadou elektrických nůžkových plošin. Proto model S2046 s pracovní výškou 8,3 metrů nesměl chybět, stejně tak jako JCB generátory.

Příjemná atmosféra

Návštěvníci měli jedinečnou možnost seznámit se s letošními novinkami i celým výrobním programem JCB. Co všechno se dá zvládnout na speciálně upraveném horském kole předvedli „borci" z říčanské TRIALSHOW. Celkovou atmosféru příjemně doplňoval doprovodný velmi akční program, slunečné počasí a samozřejmě bohaté občerstvení.

jcb


TÝM SPOLEČNOSTI TERRAMET DĚKUJE VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM ZA ÚČAST A BUDE SE NA VÁS TĚŠIT ZASE PŘÍŠTĚ

Za pozvání děkuje

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top