Epiroc - stále o krok napřed

Firma Epiroc zahájila druhý rok své existence pod novým jménem. Vznikla odštěpením divize Stavební a důlní stroje firmy Atlas Copco, se kterou nadále spolupracuje, a vstoupila úspěšně na všechny světové trhy. Navázala tak na dlouhou historii původní firmy.

Portfolio produktů firmy Epiroc je velice široké a nabízí svým zákazníkům vrtací lomové soupravy, stroje pro geologické vrtání, blokovou těžbu, injektážní techniku, důlní těžební stroje, podzemní nakladače a dampery, stroje na stříkání betonu, široký sortiment demoliční techniky, ventilace či vrtací nářadí. S našimi produkty se můžete setkat takřka v každém kamenolomu, tunelu, dolu, stavbě dálniční či železniční sítě nebo demolici.

Spolupráce a podpora

Svým zákazníkům poskytujeme špičkové servisní služby s nejlepší dostupností pro všechny dodávané produkty. Široký tým servisních techniků a specialistů pokrývá nejen území celé České republiky, ale v případě potřeby spolupracujeme i s kolegy z celé Evropy. Jako oficiální zastoupení firmy Epiroc pro střední Evropu jsme v přímém spojení s výrobním závodem a úzce spolupracujeme se zásobovacími centry mateřské společnosti Epiroc ve Švédsku. Proto jsme připraveni dodat potřebné náhradní díly nejčastěji do druhého dne. Spolupracujeme také s technickým a vývojovým oddělením naší společnosti při řešení technických problémů i za účelem zlepšení spolehlivosti a výkonnosti našich strojů. Naši technici jsou školeni ve výrobním závodu a v případě řešení technických problémů máme okamžitou podporu našich specialistů. Technici jsou taktéž zaškoleni a vybaveni také na základní diagnostiku dieselových motorů strojů, což významně zkracuje dobu potřebnou pro případnou opravu stroje.

Servisní smlouvy a školení

V naší nabídce jsou servisní smlouvy na provádění základní či celkové údržby, ale i pravidelné preventivní prohlídky s prodlouženou zárukou stroje. Novinkou je provádění hloubkových auditů pro zjištění skutečného technického stavu strojů i jejich komponent. Podepsáním servisní smlouvy získá zákazník nejen jistotu dlouhé životnosti stroje a bezproblémového provozu, ale zpravidla i zvýhodněné ceny náhradních dílů.

Součástí nabízených servisních služeb je také provádění školení mechaniků i posádky vrtacích či stříkacích souprav obsahující vysvětlení obsluhy, základní údržby stroje a objasnění běžných oprav. Pravidelné školení strojníků strojů má pozitivní vliv na produktivitu všech strojů a jejich delší životnost.

Novinka z Baumy

Srdcem lomových vrtacích souprav jsou hydraulická vrtací kladiva. K udržení jejich vysoké výkonnosti a produktivity je třeba jim poskytovat pravidelnou péči a měnit opotřebitelné či těsnící díly. Používání originálních náhradních dílů dává našim zákazníkům jistotu, že si kladiva udrží svou spolehlivost po celou dobu životnosti. Jejich údržba ovšem patří mezi finančně náročnější opravy, proto firma Epiroc představila na veletrhu Bauma nové typy kladiv s prodlouženým servisním intervalem 800 kladivohodin. Všechny nově dodané stroje jsou vybaveny těmito kladivy, pro stávající stroje jsou připraveny sady na přestavbu. I současná kladiva tedy lze upravit na prodloužený interval a tím znatelně snížit náklady na provoz. Zákazníkům dále nabízíme možnost zapůjčení náhradního kladiva při generální opravě a tím zcela odstranit nucené odstávky stroje.

Telematický systém

Nové stroje jsou z výroby vybaveny telematickým systémem Certiq nové generace umožňující vzdálenou kontrolu Vašeho stroje. Pomocí tohoto systému lze jednoduše z počítače či displeje mobilního telefonu přistupovat k aktuálním údajům o jeho produktivitě. Systém umí sám zasílat i diagnostické informace o stroji, o nadcházejícím pravidelném servisu či výsledkové tabulky za vybrané časové období. Tyto informace pomáhají zákazníkům plánovat práce a rychle vyhodnocovat jejich efektivitu a produktivitu strojů.

Stále o krok napřed

Firma Epiroc dlouhodobě investuje do vývoje nových technologií a aplikací svých strojů. Snahou je co nejvíce zjednodušit a za pomoci automatizace zefektivnit provoz všech svých produktů. Nejenomže firma Epiroc nabízí prokazatelně nejúspornější a praxí prověřené vrtací stroje na trhu, ale zároveň poskytuje svým zákazníkům nejlepší dostupnost svých servisních služeb.

epiroc-2

Text: Ing. Zdeněk Máša, manažer servisu

 

Back to top