Nové produkty Doosan na veletrhu Bauma 2019

Společnost Doosan na letošním veletrhu Bauma představila svůj široký sortiment stavebních strojů. Mezi novými produkty se objevily kompaktní rýpadla splňující emisní normu Stage V, pásová rýpadla, kolové nakladače a nová generace damprů.

Novinky v třídě kompaktních rýpadel

Nové rýpadla 2,7tunové DX27z a 3,5tunové DX35z s nulovým přesahem kabiny (ZTS) rozšiřují sortiment kompaktních rýpadel společnosti Doosan. Ve své třídě vynikají skvělou stabilitou, snadnou ovladatelností a velkou kopací silou.

Nové kolové rýpadlo pro manipulaci s odpady

Doosan inovuje i portfolio středních a těžkých strojů a představil nové 25tunové rýpadlo, model DX250WMH-5, které najde využití zejména při nakládání s tuhými odpady, recyklaci, demoličních pracích i v lesnictví.

Větší pohodlí a lepší ovladatelnost

Bauma 2019 byla pro společnost Doosan ideálním místem k prvnímu představení nové generace středně velkých pásových rýpadel v podobě 30tunového Stage V modelu DX300LC-7. Ve třídě 30tunových rýpadel nabízí DX300LC-7 jedinečnou kombinaci vysokého výkonu, funkčnosti, hospodárné spotřeby paliva, spolehlivosti a odolnosti.

Maximální produktivita ve své třídě

Nové 80tunové pásové rýpadlo DX800LC-5B přináší zákazníkům optimální hodnotu v podobě mimořádné produktivity, velmi hospodárné spotřeby paliva, prvotřídního pohodlí a lepší spolehlivosti. Díky vysoké kvalitě zpracování a mimořádně odolné konstrukci umožňuje model DX800LC-5B zákazníkům pracovat v prostředích, kde je hlavní důraz kladen na minimum odstávek a výpadků provozu.

Nová generace kloubových damprů

Nejmodernější konstrukční zpracování a vývoj u nových kloubových Stage V damprů vychází z intenzivních analýz trhu, uživatelských studií a rozhovorů se zákazníky. Model DA30 byl vylepšen o řadu prvků včetně nové kabiny, nového samonivelačního odpružení přední nápravy a nového systému Tandem. Podobným procesem prošel i 40tunový stroj DA45. Výraznou proměnu exteriéru kloubových damprů (nová kapota a rám) dále doplňují nové 9 a 13litrové motory Scania splňující Stage V normu.

Premiéra nových kolových nakladačů Doosan

Nový model DL280-5 se na výstavě Bauma představil v konfiguraci pro odpadní průmysl. Sada „Waste Kit" obsahuje ochranu pro hydraulické válce, kloubové propojení, lemy, světla, zadní kapotu motoru a přední sklo, které je pro účely snazšího čištění výklopné. Díky maximální kapacitě lžíce 4,4 m3 spojuje model DL420CVT-5 výhody mechanické a hydrostatické převodovky v jediném stroji. Další nový model DL580-5 je vybaven lžící s kapacitou 6,4 m3 a svým vzhledem se podobá modelu nižší třídy s označením DL550-5. Na rozdíl od něj je však vybaven robustními konstrukčními prvky a pokročilým systémem chlazení náprav, který je ideálním řešením při manipulaci s těžšími materiály.

doosan

Další informace na www.doosanequipment.eu
Text: Pavel Svoboda
Foto: V. Štěpánková

 

Back to top