AUSTRO Baumaschinen – široký záběr na Baumě

Společnost AUSTRO Baumaschinen s.r.o., zastupuje v České a Slovenské republice stavební stroje značek ATLAS a TEREX Trucks, nabízí stroje KOBELCO, HITACHI a Dressta, příslušenství značek HYDRARAM, VISTARINI a WINDHOFF. Na letošní Baumě předváděly tyto značky nejlepší modely ze svého portfolia a žhavé novinky.

100 let ATLASU – německý výrobce s tradicí

Společnost Atlas GmbH vyvíjí úspěšně již 100 let technologie jeřábů a rýpadel. Dnes nabízí stroje ATLAS v celém rozsahu sortimentu této značky, stavební a těžební stroje, drážní a průmyslové. Na Baumě si zákazníci mohli vybrat mezi kolovými, pásovými a dvoucestnými rypadly, překládkovými stroji, kolovými nakladači či důlními a speciálními jeřábovými zařízeními. Stroje ATLAS jsou známé kvalitní hydraulikou a konstrukčně promyšlenou nástavbou.

Značka Atlas GmbH je původně rodinnou firmou s tradicí od roku 1919. ATLAS Group nyní sdružuje původní značky Atlas, Kaelble a Schaeff pod jednu moderní značku s vysokou mírou kvality a příznivou cenovou politikou v rámci celosvětové obchodní strategie.

TEREX Trucks

Celosvětově známé dumpery TEREX Trucks, vyráběné ve Skotském Motherwell, jsou vysoce ceněny a to zejména díky technické vyspělosti konstrukce, vysoké spolehlivosti a nízkým provozním nákladům. Terex Trucks má ve svém výrobním programu tři typy kloubových dumperů a čtyři modely dumperů pevných.

Společnost Terex Trucks představila na Baumě modernizovaný kloubový dumper TA300, s inovovanou převodovkou. Tato inovace zvyšuje produktivitu stroje a snižuje náklady na tunu. Kloubové dumpery TEREX Trucks TA 250 – 300 – 400 Vám nabízí nejvyšší výkon a spolehlivé jízdní vlastnosti i v těch nejsložitějších terénních podmínkách. Mimo jiné je Dumper TA 300 velmi oblíbený na provozech Českých štěrkopísků, kde už jich pracuje pět.

KOBELCO vlajková řada

Japonský výrobce pásových rýpadel KOBELCO představil na veletrhu Bauma vlajkovou řadu v Evropě populárních pásových midi-rýpadel v hmotnostní kategorii 7-12 tun. Modely s typovým označením SK75SR-7 a SK85MSR-7 jsou doslova nabité novými technologiemi. Vyvýšená kabina poskytuje lepší ochranu před létajícími úlomky materiálu; vyšší produktivity se dosáhlo zvýšením výkonu motoru (+23%) a posílením hydrauliky. Rypná síla na lopatě se zvýšila o 14 % na 60.3 kN.

Svou premiéru mělo na veletrhu Bauma vůbec největší pásové rýpadlo výrobce s typovým označením SK850LC-10E. Tento megasilák, zastupující už desátou generaci pásových rýpadel KOBELCO, se chlubí výkonným nízkoemisním motorem (380 kW, 2 120 Nm) a také úplně nejnovějším systémem chlazení, jehož základem je dvojice hydraulicky poháněných větráků, spolupracujících s elektronickými senzory a řídicí jednotkou.

HITACHI a virtuální realita

Společnost Hitachi Construction Machinery (Europe) (HCME) předvedla na Baumě více než 30 strojů včetně několika nejnovějších minirypadel Zaxis-6 a kompaktních kolových nakladačů. např. ZW220 Concept, první hydraulické rypadlo ZX210X-6 ICT s 3D nivelací a nové speciální aplikace strojů. Nejnovější generace kolových nakladačů Hitachi byla vyvinuta se zvláštním přihlédnutím k potřebám rychle se rozvíjejícího evropského stavebního průmyslu. Díky nízké spotřebě paliva nabízí model ZW220 Concept mimořádnou výkonnost.

Návštěvníci letošního ročníku veletrhu si mohli na stánku Hitachi také vyzkoušet své dovednosti na simulátoru sklápěčů Hitachi a získat virtuální pohled na výběr některých strojů společnosti. Mnozí návštěvníci si nenechali ujít tuto exkluzivní příležitost a zkusit jeden z technologicky nejvyspělejších těžebních vozů na trhu. Pozornost samozřejmě upoutávaly gigantické těžební stroje.

Buldozery Dressta

LiuGong a Dressta představily na veletrhu řadu strojů a zařízení určených pro těžbu, demolice, manipulace s materiálem, inženýrské sítě, silnice a dálnice a zemědělství. Novinkou byly dva buldozery Dressta TD-15 a TD-25 s osvědčenou technologii, která poskytuje bezkonkurenční produktivitu ve všech pracovních aplikacích.

Výběr dle představ

Společnost AUSTRO Baumaschinen má vskutku široký záběr, a díku tomu může zákazníkům nabídnout výběr z několika variantních řešení i několika značek výrobců stavebních strojů včetně servisu. Ti si mohou vybrat stroj přesně podle potřeb a představ. Společnost AUSTRO Baumaschinen může svým zákazníkům garantovat nejen rychlou dodávku strojů včetně finančního servisu, ale i rychlé dodávky náhradních dílů a profesionální přístup školených mechaniků. Novinkou je otevření půjčovny AB RENT, která nabízí příslušenství na ZW stroje od světoznámých výrobců např. ATLAS, TEREX Trucks, Hydraram, Windhof ad.

austro-baumachinen

Z Baumy

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top