Veletrh Bauma byl pro společnost Epiroc nejen rušným, ale i úspěšným týdnem

Veletrh Bauma tento rok hostil více jak 3000 vystavujících firem a přilákal více než jeden a půl milionu návštěvníků. Pro společnost Epiroc šlo o první, skutečně mezinárodní výstavu, kde jsme vystupovali pod naší novou vlajkou. Energií nabitá akce probíhala ve velkém stylu a zaznamenala velký zájem jak z řad hostů tak i vystavovatelů.

Stánek vysoký 12 metrů

Výstavní prostor Epiroc se rozkládal na venkovní ploše, kde vynikal náš stánek, který převyšoval většinu sousedních vystavovatelů. Budova stála na sloupech a dosahovala výšky úctyhodných 12 metrů. Veškeré plánování bylo dílem projektového týmu, který sestával z jednoho zástupce každé ze šesti divizí společnosti Epiroc a z jednoho člena z regionálního zákaznického centra. „Zorganizovat akci nebyla žádná legrace, ale díky výborné spolupráci proběhlo nakonec vše hladce," uvedla manažerka pro obchodní strategii a komunikaci Anja Kaulbach, která vedla přípravu projektu veletrhu.

Hydraulická demoliční technika

Velkou pozornost přitahovala divize Hydraulické demoliční techniky, která nabízela různé novinky jako například novou řadu demoličních nůžek CC 1600 a také adaptabilní vydrcovací čelisti, které jsou určeny pro nůžky CC 3100 Combi Cutter. Nůžky pak mají větší rozsah použití a dokáží vyhovět veškerým potřebám menšího staveniště.

Servisní služby

Divize Servisních služeb vystavovala novou řadu hydraulických vrtacích kladiv, včetně modelu COP SC19, který byl veřejnosti představen vůbec poprvé. Výkonnější vrtací kladivo nabízí zákazníkům mnoho výhod, včetně prodlouženého doporučeného servisního intervalu, který se zvýšil z 600 hodin na 800 hodin.

Vrtací nářadí

V divizi Vrtacího nářadí byl předveden nový koncept „A bit smarter", jehož podstatou je on-line komunikace stroje se skladem spotřebního materiálu. Systém umožňuje zákazníkům sledovat objem zásob a poskytuje jim dálkový přístup do zásobovacího skladu. Bezdrátová technologie komunikace umožňuje sdělit zásobovacímu skladu přesné údaje o tom, jaký spotřební materiál se v daném okamžiku vyžaduje u stroje. Současně byla představena nová konstrukce vrtací hlavy systému COPROD včetně nové koncepce vrtací korunky, dále inovativní série ponorných vrtacích kladiv COP M6, M7, M8.

Povrchové vrtání

Divize Povrchového a průzkumného vrtání představila nastupující, automatizovanou generaci vrtacích souprav pro velkolomy SmartROC D65. Nová vrtací souprava disponuje řadou vylepšení a novými funkcemi jako např. Auto FeedFold (automatické skládání lafety).

Podzemní stavitelství

Ani divize Techniky pro podzemní stavitelství nezůstala na veletrhu Bauma bez novinek. K novým prvkům patřil systém pro mechanizované vrtání mikropilotového deštníku stropu (tzv.„pipe roofing"), který byl předváděn na podzemní vrtací soupravě Boomer E2C. Tento systém eliminuje nutnost ruční manipulace s vrtacími tyčemi a výztužnými trubkami, které jsou nově ovládány dálkově z obslužné plošiny. Je to daleko bezpečnější řešení, protože odpadá zvedání těžkých dílů a nedochází ke kontaktu s pohyblivými částmi, což zrychluje pracovní cyklus. K dalším novinkám této divize patřila ventilátorová stanice Serpent Automatic, chytré řešení pro optimalizaci kvality vzduchu a zdravější pracovní prostředí, a také nová vylepšení stroje pro nástřik betonu MEYCO ME3 MKII.

Automatizace a digitalizace

Na veletrhu Bauma se poprvé představily veřejnosti i dva celoplošné projekty: 6th Sense a My Epiroc. 6th Sense přináší přidanou hodnotu pro zákazníka za pomoci automatizace, integrace systémů a řízení informací. Systém My Epiroc přináší nové komplexní řešení v podobě digitální platformy, která je dostupná prostřednictvím webu a mobilních zařízení. Systém nabízí atraktivní nové funkce, které usnadňují on-line sledování strojového parku, zvyšují efektivitu práce a bezpečnost. Používá jej jak správce strojového parku, který se soustředí na provozuschopnost, tak operátor vykonávající úkol v terénu nebo pracovník servisního oddělení, který potřebuje mít přehled o výkonu a potřebách strojů.

epiroc-2

Ing. Vladislav Mareš
Country Manager Middle Sub Region
Šárka Andělová
Regional Communication Team Leader

Foto: Vladimíra Štěpánková

 

Back to top