Liebherr Bauma 2019 - „Together, Now & Tomorrow."

Na letošním veletrhu Bauma společnost Liebherr nabídla návštěvníkům jedinečnou možnost, seznámit se s nejnovějším vývojem divizí stavebních strojů, průmyslových strojů, důlních strojů a komponent. Na venkovní ploše přibližně 14.000 m² a v hale A4 bylo k vidění velké množství technických inovací a praktických novinek.

Inteligentní asistenční systémy pro velké kolové nakladače Liebherr XPower

Společnost Liebherr představila na veletrhu průřez kolovými nakladači všech velikostních tříd, od nejmenšího kolového nakladače L 506 Compact, až po největší model L 586 XPower®. Nejmenší kolový nakladač až po nakladač L 509 Stereo a také všechny velké kolové nakladače generace XPower® jsou od dubna letošního roku poprvé dostupné v provedení splňujícím požadavky emisního stupně V.

Nová generace pásových rypadel Liebherr R 934 Litronic

Začátkem letošního roku byla ve výrobním závodě Liebherr-France SAS v Colmaru ve Francii zahájena výroba nejnovější generace pásových rypadel: „Generace 8", která se vyznačuje nejen novým designem, ale také množstvím vylepšení. Tým vývojářů z Colmaru komplexně přepracoval základní koncepci z důvodu dalšího zvýšení komfortu, bezpečnosti a výkonu a pro dosažení ještě lepší ergonomie ovládání. Na veletržním stánku společnosti Liebherr bylo představeno pásové rypadlo R 934 s motorem splňujícím emisní stupeň V s výkonem 200 kW / 272 KS. Provozní hmotnost stroje je cca 35 tun při kapacitě lžíce mezi 1 m³ a 2,50 m³.

Liebherr 125 K největší rychlestavitelný jeřáb

Nejvyšší novinkou na veletrhu byl nový rychlestavitelný jeřáb 125 K. Tento jeřáb s
délkou vyložení 55 metrů při maximální výšce háku 65,5 metrů je v současné době
největší rychlestavitelný jeřáb na trhu. Nový jeřáb 125 K byl vyvinut speciálně pro požadavky inženýrských staveb, jako například stavby mostů nebo průmyslových pozemních staveb.

Powerbloc - jedinečná jednotka pohonu čerpacího systému

Společnost Liebherr představila na Baumě a zároveň zahájila prodej zcela nově vyvinutého čerpadla betonových směsí 42 M5 XXT ve třídě středního dosahu. Specialitou je jedinečná jednotka pohonu Liebherr Powerbloc. Díky komplexní integraci všech hydraulických spínacích a měřicích prvků přesvědčí stroj 42 M5 XXT svojí jedinečnou robustností, zvýšeným výkonem a mimořádně klidným chodem. Vybavení oblíbeným pětidílným rozkládacím ramenem vyniká kompaktními vlastnostmi při jízdě na pozemních komunikacích a dostatečným dosahem na stavbě. Díky intenzivní propracovanosti detailů nepřekračuje celková hmotnost obratného a kompaktního stroje hranici 32 tun, což je ve většině evropských zemí podmínka pro schválení.

Společnost Liebherr zahajuje novou epochu se svým systémem INTUSI

Poprvé společnost Liebherr představila návštěvníkům veletrhu inovativní a adaptivní koncept INTUSI, který přináší revoluci v komunikaci se stavebními stroji. Je klíčem stavebních a průmyslových strojů Liebherr k internetu věcí (IoT) a kombinuje inteligentní logiku ovládání s propracovanou inteligencí stroje. Společnost Liebherr pro tento účel připravila zcela nové a moderní prostředí ovládání. INTUSI je zkratkou interaktivního uživatelského rozhraní (Interactive User Interface).

Nové asistenční systémy společnosti Liebherr různým způsobem zvyšují komfort a bezpečnost každodenního provozu. Jejich výhodou je, že se obsluha stroje může lépe soustředit na vlastní práci se stroji Liebherr.

V rámci digitalizace se staveniště čím dál více mění na logistické prostředí, ve kterém probíhá vzájemná výměna informací mezi člověkem a strojem, ale i mezi samotnými stroji. Asistenční systémy obsluhy a funkčnosti staveniště 4.0 propojeného do jedné společné sítě nabývají čím dál většího významu.

Výrazný růst

Společnost Liebherr je přesvědčená, že tyto inovace a zlepšení obchodní a servisní sítě umožní další růst. To potvrzuje také aktuální poptávka po výrobcích a službách koncernu.

V běžném obchodním roce koncern Liebherr podle aktuálních prognóz opět zvýší obrat a poprvé v historii firmy překročí hranici deseti miliard Euro. Hlavním zdrojem růstu o cca 10 % v roce 2018 byla divize stavebních a důlních strojů. Přitom obě divize zemních strojů a autojeřábů s největšími obraty opět rostly, první v jednociferném a druhá v dvojciferném řádu. Ještě výraznějšího růstu dosáhl obrat v divizi zemních strojů, který profitoval z rozmachu těžebního průmyslu. Další růst zaznamenaly také divize věžových otočných jeřábů a míchací techniky.

Jubilejním modelem R 922

Továrna Liebherr-France SAS v Colmaru slavila 60 tisíc vyrobených rypadel. Na letošním veletrhu byl k vidění jubilejní model R 922 o hmotnosti 22 tun z poslední generace pásových rypadel skupiny Liebherr. Tento jubilant má speciální zbarvení navržené alsaským umělcem Jeanem Linnhoffem. Kabina rypadla R 922 zůstává bílá, ale jako základní barva byla vybrána modrá, jako odkaz na zemi původu – Francii. Ilustrátor a graffiti umělec Jean Linnhoff z Colmaru navrhnul grafické prvky harmonicky zkombinované s designem stroje. Pracoval na tom 6 dní v uzavřené místnosti v podmínkách přísného utajení. Na podvozku lze nalézt jména všech zaměstnanců, kteří se podíleli na výrobě stroje.

Z Baumy

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top