Editorial 2 / 2019

Vážení čtenáři, voda je základ života a bez ní život nemůže existovat. Vodní plochy sice zaujímají velkou část povrchu naší planety, přesto voda mnohde schází.

Jednou ze zemí, kde je vskutku vody dost, je Kanada. Díky husté říční síti a nespočtu jezer má Kanada obrovské zásoby sladké jezerní vody. Je zde 31 752 jezer, z nichž je 561 větších než 100 km2. Jedny z nejkrásnějších jsou jezera Moraine Lake a Lake Luise ve Skalistých horách.

I v České republice máme krásná místa bohatá na přírodní vodní plochy. Jedním z míst je Česká Kanada, která je plná rybníků a také velkých balvanů a lesů, připomínající tak trochu kanadskou divočinu.

Úbytek spodní vody a srážkový deficit začíná velmi ovlivňovat stav naší přírody. Proto bychom měli všichni hospodařit s vodou tak, aby naše krásná příroda zůstala zachována i pro další generace.

V letošním druhém vydání Vám přinášíme reportáže z úspěšné Baumy a předváděcích akcí. Dozvíte se o historii motorů Cummins, zavedeme Vás do Mramorových hor a pozveme do Kutné hory na tradiční Královské stříbření.

Užívejte si letních měsíců a dovolených v naší krásné kotlině či jinde

01

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další články z této kategorie


KOMATSU a trendy budoucnosti na Baumě 2019 »

 

Back to top