Ford Trucks představil nový model F-MAX v Praze

Před rokem touto dobou oznamovala společnost F TRUCKS a.s. vstup nákladních vozidel Ford Trucks na český trh. Letos v lednu představila nový model tahače, který byl na mezinárodním veletrhu nákladních a užitkových automobilů IAA 2018 v Hannoveru oceněn prestižním titulem International Truck of the Year 2019. Koncem ledna proběhlo představení nového modelu v Praze Letňanech.

Co nový F-MAX řidičům a majitelů firem může nabídnout?

Maximální komfort

Nový model tahače s názvem F-MAX a číselným označením 1850T se od předchozích modelů na první pohled liší velikostí a aerodynamickým řešením kabiny, které díky řadě detailů přispívá ke snížení spotřeby paliva. V kabině se postaví bez problémů i velmi urostlý řidič a k dispozici má řadu objemných skříněk, jak v přední části kabiny, tak i nad lůžky tj. celkem 790 litrů úložných prostor.

Pracoviště řidiče je vybaveno pohodlnou sedačkou s integrovanými loketními opěrkami. Sedadlo je vyhřívané a jeho poloha je nastavitelná v rozmezí 260 mm. Volant si řidič po usednutí pohodlně nastaví jak ve vertikálním, tak v horizontálním směru. Před sebou má pak klustrovou 8" obrazovku s přehledným informačním uspořádáním, zobrazující stav vozidla. Přístrojovou desku má řidič natočenou tak, aby byly dobře dosažitelné tlačítka pro ovládání nejrůznějších funkcí. Součástí přístrojové desky je pak ve výbavách Comfort Plus a Luxury 7,2" obrazovka s navigací pro nákladní vozidla, se kterou se dále ovládají dostupná média.

Maximální vybavenost technologiemi

F-MAX disponuje řadou standardních asistenčních systémů na podporu řidiče – ESP, ABS, LDWS (systém výstrahy při opuštění jízdního pruhu), AEBS (systém pokročilého nouzového brždění). Pokud je navíc vozidlo vybaveno technologií ConnecTruck, má řidič k dispozici navíc prediktivní funkci tempomatu pod značkou MaxCruise, která významným způsobem přispívá k optimalizaci rychlosti. ConnecTruck nabízí hodnocení jízdního stylu řidiče a pomáhá mu ovládat vozidlo tak, aby dosahoval stanoveného jízdního výkonu s co nejnižšími provozními náklady.

Maximální výkon

Motory Ford Ecotorq 12,7 l poskytují modelu F-MAX vysoký výkon při nízké spotřebě paliva. Vozidlo má k dispozici 500 koňských sil v rozsahu 1400 až 1850 otáček/min. Hnací trakt je doplněn osvědčenou automatizovanou převodovkou ZF TRAXON s 12+2 rychlostmi.

Maximum efektivity

Během 5letého vývoje a dlouhého testování, při kterém se najezdilo 5 milionů kilometrů, byla implementována nebo zdokonalena řada agregátů. V hnacím traktu je to optimální naladění motoru a převodovky, doplněné turbodmychadlem s proměnnou geometrií lopatek, inteligentním systémem spouštění ventilátorů a čerpadel či novým převodováním zadní hnací nápravy. Servisní intervaly dosahují 120 000 km pro motor a 360 000 km pro převodovku. Moderní asistenti řidiče pak pomáhají optimalizovat jízdní styl.

Nový model tahače F-MAX nabízí zkrátka samá maxima. Zájem o tuto novinku nejen z řad českých zákazníků je podle očekávání velký. Necháme se překvapit, jak nový model plní požadavky náročných zákazníků. Ani ženy neváhaly vyzkoušet komfort kabiny.

a1

Více informací o značce Ford Trucks na www.fordtrucks.com.tr

Společnosti Ford Otomotive Sanayi A.S.

Ford Otosan patří mezi největší výrobce nákladních vozidel s celkovou hmotností nad 16 tun na světě. Ve výrobním závodě v tureckém Inönü se kromě nákladních vozidel vyrábí také motory, nápravy a další komponenty pro modelovou řadu Ford Transit a Ford Custom.

O společnosti F TRUCKS a.s.

Společnost F TRUCKS a.s. vznikla za účelem dovozu a distribuce nákladních vozidel Ford Trucks. Zakladateli a akcionáři společnosti jsou AUTO IN s.r.o., jeden z největších autorizovaných prodejců vozidel Ford v ČR a KAR group a.s., provozovatel jedné z nejširších servisních sítí pro nákladní vozy a autobusy v ČR.

Z Letňan Vladimíra Štěpánková

Více o společnosti F TRUCKS a podrobné nabídce vozidel na stránkách www.ftrucks.cz

 

Back to top