Stroje firmy AUSTRO Baumaschinen na výstavbě dálnice D6 u Krušovic

Výstavby a opravy dálnic je stále aktuální téma. Naše redakce se vypravila koncem loňského roku na dálnici D6 u Řevničova a Krušovic, kde pracovaly v plném provozu pásové rypadlo LiuGong 936E a pásový dozer DRESSTA TD20. Oba stroje dodala společnost AUSTRO Baumaschinen. s.r.o. společnosti ATM CZ a.s., která je subdodavatelem zemních prací při výstavbě dálničního obchvatu.

ATM CZ

Společnost ATM CZ a.s. se mimo jiné zabývá kompletní realizací hrubých terénních úprav. Jednou ze zakázek ATM CZ je aktuálně výstavba nového úseku dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů a Chebu. Konkrétně provádění zemních prací při budování obchvatu Řevničova a Krušovic ve formě subdodávky pro sdružení Metrostav + Eurovia CS + Swietelsky stavební. Stavba za více než miliardu korun má být hotová do října 2020. „Musíme si poradit se 120 tisíci kubíky skály, tzn. nabourat, odtěžit a převézt na mezideponii," uvedl Tomáš Michalička, ředitel firmy ATM CZ. Společnost při této stavbě využívá stroje, které jí dodala firma AUSTRO Baumaschinen. Jedná se o pásové rypadlo LiuGong 936E a pásový dozer DRESSTA TD20REx.

01

„Dozer DRESSTA má v terénu velkou sílu. Používáme ho na podrývky pro rozpojení tvrdších hornin. Je výborně vybavený, například 3D systémem Trimble," upřesnil Tomáš Michalička. „Pásové rypadlo LiuGong má velkou rypnou sílu a je velmi dobrým strojem pro práci v tvrdších horninách," doplnil ředitel ATM CZ, která spolupracuje s firmou AUSTRO Baumaschinen dva roky.

06

„Nakoupili jsme za tu dobu už hodně strojů, ale vůbec poprvé jsme se rozhodli pro značky DRESSTA a LiuGong. A musím říct, že jsme se ani tentokrát nespletli. Byla to velmi dobrá volba. Stroje plní přesně ten účel, pro který jsme je pořizovali. AUSTRO Baumaschinen se k nám stále chová vstřícně. Od začátku jsme se setkali s velmi dobrým přístupem a probíhající spolupráce je výborná. Za výbornou kvalitu platíme rozumnou cenu," poznamenal Tomáš Michalička.

Pásové rypadlo LiuGong 936E

Výrobce rypadel LiuGong si s pomocí nejmodernějších technologií zakládá na výkonu, spolehlivosti a komfortu strojů, na něž jsou v těžkém provozu kladeny stále vyšší nároky.

05

Model 936E nabízí zákazníkům vše, co potřebují a to bez kompromisů. Podvozek je navržen tak, aby odolal nejtěžším podmínkám při kopání, zvedání a nakládání. Má dlouhý traťový a pásový systém, který zaručuje větší stabilitu. Horní konstrukce je zesílená s dobře tvarovaným H-nosníkem.

Komfort a snadná obsluha

Kabina je navržena tak, aby byla zajištěna co největší bezpečnost a komfort strojníka, díky ochranným systémům ROPS (systém proti převrácení) a FOPS (systém proti padání materiálu). Ovládací prvky jsou snadno viditelné, dosažitelné a jejich obsluha je snadná. Vícenásobně nastavitelná sedadla s pneumatickým odpružením jsou pohodlná, takže strojník má zařízený standardní komfort. Kabina je zvukotěsná, chráněná proti vibracím a dobře větratelná díky klimatizaci.

Spolehlivý výkon a snadná údržba

Šest volitelných pracovních režimů zvládne strojník velmi rychle a díky tomu dokáže dokonale přizpůsobit výkon stroje práci bez ohledu na její náročnost. Model 936E je poháněn nejnovějším motorem Cummins QSL9 s výkonem 209 kW při dodržování emisních standardů EU. Kompaktní QSL9 poskytuje bezkonkurenční a spolehlivý výkon ve své třídě a produkuje prakticky nulové emise. Mechanické, elektrické a hydraulické systémy pracují společně v dokonalé harmonii.

Rypadla LiuGong jsou navržena pro snadnou obsluhu a údržbu i v nejvzdálenějších a nejdrsnějších prostředích.

Hmotnost: 36 200 kg
Výkon motoru: 209 kW
Objem lopaty: 1,6 – 1,9 m3

Pásový dozer DRESSTA TD20REx

07

Síla, obratnost, výkon. Tři slova přesně vystihují tento stroj, který je extrémně výkonný i při těch nejtěžších operacích a v těch nejnáročnějších podmínkách. Dozer je vybaven šestiválcovým motorem Cummins QSL9 s vysokotlakým palivovým systémem common-rail, který zajistí efektivní výkon. Díky osvědčené palivové soustavě tato technologie dodává přesné množství paliva při vysokém tlaku a zvyšuje úsporu paliva a výkon, snižuje emise výfukových plynů.

Výborná stabilita a promyšlená kabina

Jedinečný dvourychlostní pohon řízení umožňuje provádět jemné otáčení se zachováním plného výkonu na obou stopách a otočení na místě. Otočný mechanisus poskytuje šest převodů vpřed a šest rychlostních stupňů. Výborná stabilita ve svazích a manévrovatelnost při plném výkonu.

02

Robustní konstrukce podvozku poskytuje vynikající vlečné podmínky. Hlavním prvkem podvozku je trakční rám, svařovaný z tlustostěnných prvků s uzavřeným průřezem a zajišťující správný vertikální směr pohybu.

04

Ergonomicky navržená kabina s ovladači pro optimální komfort obsluhy, luxusním sedadlem, velkým LCD displejem, klimatizací. Levý joystick ovládá směr jízdy a řízení, zatímco pravý joystick ovládá radlici. Kabina má oboustranný kryt, recirkulační systém vzduchu, bezpečná tmavá okna. Výjimečná všestranná viditelnost, s jasným zorným pohledem. Stroj je schopen pracovat při okolní teplotě od -50° C do + 50° C. Využití na skládkách, v lesnictví nebo lomech.

03

Hmotnost: 25 000 kg
Výkon motoru: 205 kW
Kapacita radlice: 8,45 m3
Garance rychlé dodávky a servisu

AUSTRO Baumaschinen klade velký důraz na vztah s klienty a snaží se rozšiřovat sortiment produktů uznávaných širokou odbornou veřejností, aby nabídka uspokojila co nejvíce poptávku po stavební technice. „Naši zákazníci si mohou zvolit stroj přesně podle svých představ. Garantujeme rychlou dodávku strojů včetně finančního servisu, rychlé dodávky náhradních dílů a profesionální přístup našich školených zaměstnanců. Dbáme na nadstandardní přístup k řešení potřeb klientů a pružnou reakci k vyřízení každého jejich požadavku," dodal jednatel společnosti Roman Kopecký.
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.

austro-baumachinen

www.austrobaumaschinen.cz
www.atmcz.cz

Text a foto: Petr Říha Stavebniserver.com a Vladimíra Štěpánková

 

Back to top