Marokánka již 21. ročník

Začátkem dubna proběhl další úspěšný ročník předváděcí akce Marokánka, kterou pořádá každoročně společnost KUHN-BOHEMIA, a.s., výhradní dodavatel strojů KOMATSU a strojů AMMANN. Akce proběhla tradičně v prostorách pískovny Marokánka, patřící Městským lesům Hradec Králové. Novým spolupořadatelem byla společnost ProScan a.s., autorizovaný dealer vozů SCANIA a ISUZU.

Novinky strojů Komatsu a Ammann

Firma KUHN-BOHEMIA a.s. předvedla nejnovější stroje KOMATSU a v rámci nově získaného zastoupení pro Českou republiku předvedla také průřez výrobní řadou hutnících válcovacích strojů AMMAN.

Letošními novinkami představenými firmou KUHN Bohemia, a.s. byly minirýpadlo Komatsu PC55MR-5, pásové rýpadlo Komatsu PC138US-11, (hmotnostní kategorie 14t), kolový nakladač Komatsu WA470-8 s lopatou o objemu 4,5m3. Úplnou novinkou, poprvé předvedenou v České republice bylo12 tunové kolové midirýpadlo Komatsu PW118MR-11, které bylo po Marokánce předáno prvnímu majiteli v České republice, firmě STAVAK Havlíčkův Brod.

K vidění byla také minirýpadla Komatsu PC26MR-3, PC88MR-10, smykem řízený nakladač Komatsu SK820-5, 15 tunové kolové rýpadlo Komatsu PW148-10, kolový nakladač Komatsu WA70-7 a 21 tunové hybridní rýpadlo Komatsu HB215LC-2, které průběžně pracovalo uprostřed převáděcí plochy společně s novinkou, a to pásovým rýpadlem Komatsu PC138US-11. Většina strojů byla osazena lžícemi firmy Triga MF s upínáním Lehnhoff.

Stroje AMMANN zastupoval zeminový válec AMMANN: ASC150 (15t) a další sortiment menší hutnící techniky. Předveden byl také loňský nováček grejdr HBM BG120.

Testování strojů

Pod dohledem zkušených zástupců společnosti KUHN-BOHEMIA si zákazníci mohli sami otestovat stroje přímo v terénu. Zájem byl jak o malé stroje mini a midirýpadla, tak o větší stroje, zvláště kolové rýpadlo Komatsu PW148-10 a hybridní pásové rýpadlo Komatsu HB215LC-2. Velký zájem byl o„inteligentní stroje" Komatsu vybavené nivelačním systémem TOPCON, dozer Komatsu D61EXi-23 a pásové rýpadlo Komatsu PC210LCi-11.

Společnost ProScan

Nový spolupořadatel, společnost ProScan a.s., přivezla na Marokánku nákladní vozy SCANIA a užitkové vozy ISUZU, které si zákazníci mohli rovněž otestovat. Vozy SCANIA získávají stále větší zájem zákazníků z pískoven a kamenolomů.

Další vystavovatelé

Nováčkem zde byla firma CH Complex Systém s.r.o., která nabízela systém řešení provozních potřeb pracovního prostředí bez obsluhy přítomné na pracovišti jedinou aplikaci. Příslušenství a doplňky ke stavebním strojům nabízely již tradičně firmy pewag Czech s.r.o., Tamtron s.r.o., Pneu-Truneček s.r.o., Berner spol. s r.o, komunální techniku zastupovala firma Agrometall s.r.o. a malou stavební techniku firma VMP. Firma CZ SCREEN s.r.o. předváděla minitřídiče společně s malými nakladači Avant od firmy Avistech. Služby nabízely známé leasingové společnosti SGE Equipment Finance.

Doprovodný program

Návštěvníci si mohli také vyzkoušet pracovní čtyřkolky SUZUKI a YAMAHA. Jak se jezdí v trialové motorce, nám tradičně předvedl několikanásobný mistr České republiky Martin Křousek, který zde předváděl své mistrovské kousky.

Marokánka zákazníky nikdy nezklame

Mezi odbornou veřejností se Marokánka těší velké oblibě a každoročně přijíždí několik set návštěvníků. Každý si může zde podle přání dostatečně vyzkoušet stroje a otestovat je v terénu. Zákazníci můžou také vyzpovídat zástupce společnosti KUHN BOHEMIA a.s. a pohovořit s ředitelem společnosti Danielem Sysem.

Čas strávený na Marokánce je vždy příjemný a to především díky hlavnímu organizátorovi Jiřímu Bosákovi, vedoucímu pardubické pobočky KUHN BOHEMIA, a.s. Pro každého návštěvníka má vždy chvilku a ochotně se všem věnuje.

Z Marokánky Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top