Ford Trucks pro lomy

Značku FORD mají těžaři spojenou především s výkonným a spolehlivým pracantem Rangerem. Začátkem letošního roku však osobní a užitkové vozy FORD rozšířila i řada nákladních vozidel FORD TRUCKS. Do České republiky je dováží společnost F TRUCKS a.s.

Tři modelové řady

Nákladní automobily FORD jsou zastoupeny třemi modelovými řadami.

Tahače, ať už ve verzi klasické silniční s pohonem 4x2, nebo ve stavebním provedení s podvozkem 4x2 nebo 6x4 vybaveným hydraulikou pro sklápěcí návěsy. Tahače disponují dvěma verzemi kabiny, motory Ecotorq se dvěma výkonovými verzemi se 420 nebo 480 koňskými silami, manuální či automatizovanou převodovkou, motorovou brzdou, intardérem, ADR výbavou a mnoha dalšími systémy vč. moderních asistentů řidiče. 

Rozvážková vozidla, která disponují dvěma až čtyřmi nápravami, z nichž vždy pouze jedna je hnaná, jsou v klasickém valníkovém provedení. Od této řady jsou ale odvozeny podvozky, které slouží jako nosiče cisteren pro distribuci PHM, kropičky, valníky se čtyřdveřovou kabinou pro řidiče a pracovní četu 5 osob a další zajímavé aplikace.

Stavební řada

Čtenáře časopisu Lomy a Těžba ale bude zajímat především stavební řada. Tu tvoří vozidla s pohonem 4x2, 6x4 a 8x4. Tyto podvozky se vyznačují zvýšenou odolností při pohybu v těžkých podmínkách – zesílený rám, motor Ecotorq 12,7 litrů s výkonem 420 koní a točivým momentem 2 150 Nm již od hodnoty 1 000 ot./min. Motory jsou vyvíjeny přímo výrobcem Ford Trucks a svým pojetím nabízí uživatelům velmi příznivou spotřebu, která významně ovlivňuje nízké provozní náklady. Hnací trakt je doplněn manuální nebo automatizovanou převodovkou ZF s tím, že automatizovaná převodovka nabízí kromě standardního převodování také mód pro pohyb v terénu, pro vyproštění vozidla či manuální řazení. Bohatá základní výbava, v níž je zahrnut dokonce i pomocný pohon pro nástavby, se rozšiřuje o zajímavou doplňkovou výbavu, ve které nalezneme např. 600 kW intardér nebo systém kontroly trakce vozidla. Tyto podvozky jsou vhodné pro sklápěče, domíchávače, betonpumpy, nosiče kontejnerů a mnoho další verzí nástaveb.

Nástavby

Návštěvníci FORD TRUCKS Road Show, která probíhala v květnu a na začátku června, měli možnost porovnat také nástavby na podvozcích 8x4 – třístranně sklopnou korbu s hydraulicky ovládanou bočnicí ze slovenského VS Montu a jednostranně sklopnou korbu, kterou dodal přímo výrobce vozidel ve spolupráci s tureckým nástavbářem.

Zajímá vás, jak si tato nová vozidla, která slibují atraktivní kupní cenu, zajímavé financování, tříletou záruku, poradí s českými podmínkami? Pak se zastavte na mezinárodním veletrhu EXPO Lesní lom, kde si budete moct vozidla Fort Trucks vyzkoušet.

Zdroj: www.ftrucks.cz

ford-trucks

 

 

Back to top