Veletrh těžebních strojů a zařízení EXPO se blíží!

Těžební unie Vás po dvouleté přestávce opět srdečně zve k účasti na 12. ročníku Mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO, který se bude konat ve vápencovém kamenolomu společnosti Kalcit s.r.o.

Veletrh se uskuteční ve dnech 19. – 21. června 2018 vždy od 9:00 do 17:00 v prostředí etážového kamenolomu v Brně – Líšni. Lom se nachází v blízkosti výrazné dominanty Brna - nečinného lomu Hády. Příjezd do lomu je situován vpravo od hotelu Velká Klajdovka.

Oborové členění veletrhu těžebních strojů a zařízení pokrývá proces zpracování nerostných surovin od začátku až do konce, tedy od jejich získání, přes úpravu a zpracování, až po konečné použití ve stavebnictví. Nebude samozřejmě chybět i příslušná technika pro veškeré přidružené práce. Na několika etážích lomu tak bude možnost vidět nejnovější techniku od více než 120ti vystavovatelů. Návštěvníci se mohou těšit na atraktivní demo show, na kterých společnosti předvedou práci s mobilními drtiči a třídiči, pásovými rypadly, vrtacími soupravami či nakladači. Na vlastní oči tak mohou vidět v provozu hydraulické demoliční kleště, bourací kladiva, vibrační zařízení, dopravní pásy, kropící a vážící zařízení i mnoho dalších statických exponátů.

01

Pro návštěvníky a vystavovatele je připraven Katalog, jež je součástí časopisu Minerální suroviny. Katalog je distribuován pravidelným odběratelům a u příležitosti EXPA 2018 jej obdrží společně s mapou veletrhu také každý návštěvník. Je důležité, aby návštěvníci i vystavovatelé nezapomínali, že se pohybují v prostoru lomu a dodržovali tak bezpečnostní pokyny. Všem je povolen vstup do veletržního areálu pouze s ochrannou přilbou! Mohou použít vlastní nebo si ji za poplatek vypůjčit na pokladně. Dětem do 15 let v doprovodu rodičů stačí helma cyklistická.

02


Záštitu nad veletrhem převzal předseda Českého báňského úřadu Ing. Martin Štemberka, ministr průmyslu a obchodu Ing. Tomáš Hüner, hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. a Ing. Petr Hýbler, člen Rady Jihomoravského kraje. Do dnešního dne také veletrh a jeho propagaci podpořilo 24 českých i zahraničních mediálních partnerů, jimiž jsou časopisy, zájmové organizace, školy i webové servery.

Na stránkách www.expolesnilom.cz najdete veškeré informace k veletrhu, seznam vystavovatelů i rozsáhlou galerie fotografií z minulého ročníku EXPO Mokrá 2016. Na těchto stránkách je také k dispozici volná vstupenka ke stažení.

Těžební unie se těší se na viděnou 19. – 21. června v Lesním lomu!

 

Back to top