Setkání v Táboře se společností Epiroc

Historické město Tábor hostilo zákazníky a partnery společnosti Atlas Copco nově Epiroc Czech Republic s.r.o. - Part of the Atlas Copco Group. Setkání proběhlo v historickém přímo husitském prostředí Housova mlýna.

11

Přivítání

Setkání zahájili Andrzej Mielko, generální ředitel společnosti Epiroc pro střední Evropu a Daniel Hrdina, obchodní ředitel pro Českou a Slovenskou republiku, seznámili nás se změnou názvu společnosti Atlas Copco a jejím rozdělením. Přivítali nás také Erika Motýľová, Šárka Andělová, Miloš Kánský a další zástupci českého zákaznického centra.

Vlastní rozdělení

Od začátku letošního roku dochází k rozdělení švédské firmy Atlas Copco AB na dvě samostatné společnosti - Atlas Copco a Epiroc. Atlas Copco se zaměří na zákazníky z průmyslové oblasti, zatímco Epiroc se zaměří na zákazníky pro důlní průmysl, stavebnictví, infrastrukturu a využívání přírodních zdrojů. Důvodem této zásadní změny je zefektivnění vnitřních procesů rozhodování a řízení. I nadále se tak zákazníci budou moci spolehnout na známé a osvědčené švédské a německé produkty, stejně jako na dosavadní odborný prodejní a servisní tým.

Co znamená Epiroc?

12

Nové jméno Epiroc bylo vybráno z mnoha návrhů. Obsahuje řecké slovo „epi", které znamená „uvnitř", a „roc" představující stabilitu a trvanlivost. Současně je to odkaz na anglické slovo „rock", což je kámen a ten je jedním z nejdůležitějších materiálů, se kterými společnost pracuje. „Ve jménu Epiroc jsme našli krátký, zřetelný a nadčasový název, který perfektně ladí s těžebním a stavebním sektorem," vysvětlila Annika Berglund, členka nejužšího vedení podniku.

Husitská atmosféra

10

Prostředí bylo vskutku husitské, mlýn byl osvětlen loučemi a sál s dřevěnými lavicemi vyzdoben husitskými znaky a symboly. Kdo měl zájem, mohl si prohlédnout místní zbrojnici, zkusit část brnění nebo hodit si sekyrou na terč a učit se išní tance. Nescházelo dobové oblečení, účinkujících, historická kapela, břišní tanečnice a kejklíři, kteří přispěli k úžasné atmosféře setkání.

epiroc

 Naše redakce děkuje za pozvání a přeje společnosti EPIROC mnoho úspěchů

Z Tábora Vladimíra Štěpánková

 

Back to top