• Zveřejnil 
  • Kategorie 2017 / 4
  • Zobrazeno 2083 krát

Aktuality

Trabant slaví 60

trabant

Bakeliťák, trsátko, splašený vysavač a spoustu dalších přezdívek vymysleli Češi pro trabant. V ČSR v roce 1989 jezdilo 132 tisíc bakelitových dvoutaktů z NDR. Celkem se vyráběly dlouhých 34 let a z výrobních linek ve Zwickau jich sjelo přes třii miliony. Výroba začala před 60 lety v listopadu 1957.

Kolový nakladač Cat R 980 M v pískovně Ledčice

cat

V pískovně Ledčice, patřící společnosti Kámen Zbraslav, proběhlo koncem září slavnostní předání nového kolového nakladače Cat R 980 M od společnosti Zeppelin CZ. Novinkou u tohoto stroje je integrovaný vážící sytém, který jednoduše zabrání přetěžování vozidel..

Český permon 2017

permon

Hornické konzilium SHHS ČR udělilo cenu Český permon 2017 v kategorii Celoživotní dílo ing. Otakaru Vavruškovi za celoživotní práci v českém hornictví. Předání proběhlo v rámci 21. Setkání hornických měst a obcí ČR v Chomutově 17. června 2017.

Fúze koncernových společností STRABAG a.s. a Dálniční stavby Praha, a.s.

strabag

S účinností od 1. 10. 2017 došlo k fúzi společností STRABAG a.s. a Dálniční stavby Praha a.s. V jejím důsledku dochází k zániku společnosti Dálniční stavby Praha, a.s. s tím, že veškeré jmění této zanikající společnosti, které zahrnuje mimo jiné práva a povinnosti, pohledávky a závazky ze smluvních vztahů, přešlo ze zákona na nástupnickou společnost, tedy STRABAG a.s.

Ostravská betonárna oslavila 55. narozeniny

betonarka

Betonárna Ostrava-Vítkovice je kapacitně nejsilnějším provozem severní Moravy a významným dodavatelem na severomoravském trhu. Za pětapadesát let své existence vyrobila víc než 5,5 milionů m3 betonu. V roce 1997 přešla betonárna do majetku společnosti BETON MORAVA a v roce 2002 se stala součástí sítě skupiny HeidelbergCement Group.

Uhlí zdroj energie

energie

Z 1 kg hnědého uhlí se vyrobí více než 1 kWh elektřiny. Z tohoto množství energie bude průměrný notebook nepřetržitě pracovat déle než 50 hodin.

Medailérství – umění a řemeslo

medaile

Výstava s podtitulem „Současné medailérské umění 2008–2017" ukazuje, jaký je současný vývoj tohoto oboru. Představena je tu bohatá škála děl členů Asociace umělců medailérů, jejichž práce dokazují, že tato oblast úzce spojuje uměleckou invenci s řemeslným základem.25.10. - 25.3. 2018 Národní technické muzeum

 

Back to top