Kolový nakladač Hitachi ZW310-6 u společnosti Cemex Sand, k.s.

Začátkem listopadu převzala společnost Cemex Sand, k.s.– středisko mobilní technologie kolový nakladač Hitachi ZW310-6 od společnosti Austro Baumaschinen s.r.o.

Společnost CEMEX Sand k.s. je součástí skupiny CEMEX předního celosvětového výrobce a dodavatele betonu, betonových směsí, kameniva, cementu, přísad a dalších stavebních materiálů. České republice provozuje společnost CEMEX Sand, k.s.11 štěrkoven a 6 kamenolomů.

Naše redakce se vypravila do lomu Družec, kde nový 30ti tunový nakladač Hitachi ZW310-6 pracuje v těžbě. Dříve než společnost Cemex Sand, k.s. rozhodla o koupi stroje, využila nabídku otestování zkušebního stroje přímo v tomto lomu, kde se těží tvrdý kámen spilit. Strojníci tak měli možnost ověřit si v praxi jak stroj pracuje, jaký má výkon a spotřebu a další výhody.

Kolový nakladač Hitachi ZW310-6

Tento typ nakladače obsahuje jedinečnou technologii Hitachi, která byla speciálně vyvinuta pro kolové nakladače střední řady ZW-6. Nový 25ti tunový nakladač Hitachi o výkonu motoru 232 kW spolehlivě pracuje s lomovou šípovou lžící o objemu 4,4m3 od firmy Metalport. Díky nízké spotřebě paliva nabízí mimořádnou výkonnost.

Jednou z předností tohoto nakladače je vysoká produktivita při optimálním výkonu. Souběžný pohyb lopaty a zvedacího ramene zaručuje hladký provoz těžby. Trakční síla byla oproti předchozímu modelu zvýšena o 25 %. Výsledkem je efektivnější provoz při nakládání. Je vybaven barevným multifunkčním LCD monitorem, kde se strojník dozví okamžité informace o režimu stroje. Tlačítkem pracovního režimu P lze zvýšit výkon motoru v situacích, které vyžadují okamžitý přísun energie, nebo při jízdě do svahu.

Nižší emise a spotřeba

Společnost Hitachi vyvinula systém selektivní katalytické redukce (SCR), který dociluje nižších emisí oxidů dusíku vstřikováním močoviny do výfukových plynů. Volitelná funkce automatického zhášení motoru pomáhá předcházet plýtvání pohonnými hmotami a zároveň také snižovat hladinu hluku. Velký objem motoru a převodovka s uzávěrkou zvýšily účinnost využití paliva u modelu ZW310-6 a tím snížily provozní náklady.

Komfortní kabina a výhled

Systém s tlumicím ventilem zaručuje hladký pohyb zvedacího ramene při spouštění. To s sebou přináší menší výkyvy a pohodlnější pracovní prostředí obsluhy. Panoramatický 360° výhled z prostorné kabiny pomáhá zvýšit bezpečnost i produktivitu. K vynikajícímu rozhledu do všech stran a bezpečnosti přispívá také couvací kamera, což strojníci ihned ocenili. Vylepšením zvukové izolace kabiny bylo dosaženo významného snížení hladiny hluku.

Odolná konstrukční řešení

Konstrukce nakladače ZW310-6 je zaměřena na výdrž v náročných pracovních podmínkách. Nově navržená zadní mřížka brání pronikání surových materiálů ze staveniště do prostoru chladiče. Spodní kryt chrání pohonnou jednotku stroje a hnací hřídel před potenciálním poškozením způsobeným materiály ležícími na zemi.

Rychlý přístup a snadná údržba

Velice jednoduché plné otevírání krytů motoru zajišťuje pohodlnou technickou podporu. Také nádrž na močovinu je umístěna tak, aby byla bezpečně a snadno dosažitelná ze země. Díky těmto detailům je běžná údržba rychle hotová a zaručuje spolehlivý provoz.

Vzdálené monitorování

Služba Global e-Service umožňuje vlastníkům nakladačů ZW310-6 monitorovat své stroje Hitachi na dálku prostřednictvím stránek Owner's Site (nepřetržitý online přístup) a ConSite (automatické měsíční sestavy). Pro zvýšenou ochranu ve velmi náročných provozních podmínkách, ale i jako prostředek snižování nákladů na opravy, nabízejí prodejci Hitachi program jedinečné rozšířené záruky s názvem HELP (Hitachi Extended Life Program) a komplexní servisní smlouvy.

Hitachi = spolehlivost a kvalita

Nový model nakladače je typickou ukázkou nepolevujícího zaměření společnosti Hitachi na výrobu vysoce kvalitních, spolehlivých a odolných produktů. Kolové nakladače ZW310-6 nabízejí velkou všestrannost a poskytují nejvyšší úrovně produktivity v těch nejnáročnějších podmínkách.

Každý nový kolový nakladač Hitachi ZW-6 je chráněn kompletní zárukou výrobce. Spolehlivý a kvalitní servis zajišťuje firma AUSTRO Baumaschinen, s.r.o., která v České republice dlouhodobě tuto značku zastupuje.

hitachi

Z lomu Družec Vladimíra Štěpánková

 

Back to top