BONAP-ICCZ rozšiřuje nabídku

Firma Bonap-ICCZ s.r.o. tradiční dodavatel náhradních dílů pro drtiče kameniva a recyklační drtiče rozšiřuje své portfolio dodávaných dílů.

Tím, že náš historický největší odběratel OKD a.s. vyhlásil insolvenci, přišli jsme o významný podíl příjmů. Abychom přežili, byli jsme nuceni tuto ztrátu něčím nahradit. Rozumově jednoznačnou volbou byla sázka na rozšíření současného seznamu náhradních dílů pro drtiče kameniva a recyklační drtiče.

Rozvoj a inovace

Přestože se specializujeme téměř výhradně na drtící elementy, jako jsou čelisti, kužely, pláště, kladiva a otěruvzdorné vyložení drtičů, je v této oblasti spousta místa pro rozvoj. Kromě doplňování nových dílů jako takových, tvoří velkou část naší práce i inovace založené na našich dlouhodobých zkušenostech nebo na přáních našich obchodních partnerů. Není výjimkou, kdy na přání našeho zákazníka zcela přepracujeme tvar zubů nebo tloušťku čelistí. Zcela běžně měníme chemické složení chromových kladiv odrazových drtičů nebo jejich tepelné zpracování pro dosažení optimálních výsledků pro určitou situaci. Také jsme zažili situaci, kdy jsme u jednoho klienta museli dělené kladivo, vzhledem k velmi specifickým místním podmínkám, nahradit jedním velkým kusem.

Korečkové bagry

Stejný prostor nyní nacházíme i v oblasti plovoucích korečkových bagrů využívaných k těžbě štěrku ze dna jezer či jiných vodních ploch. Dodáváme jednotlivé díly korečkových řetězů, jako jsou mezičlánky, lašny, prizonové vložky, čepy, turasy, rolny a jiné díly včetně korečku samotných. Popřípadě jsme schopni za pomoci našich partnerů dodat celé řetězy a to i včetně servisních prací.

Servis a služby

Naše společnost nikdy v minulosti nedodávala služby, vždy jsme dodali jen díly a tím pro nás práce skončila. Dnes zcela běžně, samozřejmě za pomoci našich obchodních partnerů, provádíme i servisní práce a služby. Zde je nutné zmínit společnost Údržbářský servis Luleč s.r.o., která je naším partnerem již více než 15 let. Myslím si, že není v České republice nikdo, kdo by se pohyboval v oblasti lomařiny a neznal by tuto společnost. Jméno majitelů, otce i syna, Sochor, je již samo o sobě zárukou dobře odvedené práce.

Moderní konstrukce

Abychom mohli výše uvedené služby nabízet, museli jsme mimo jiné investovat mnoho prostředků a času do vlastního konstrukčního oddělení. Dnes máme plně vybavenou konstrukční kancelář, která disponuje 3D konstrukčním softwarem pro modelování a technické kreslení, ale také kvalitním 3D scannerem, který je využívaný hlavně pro kontrolu hotových dílů, ale někdy i pro takzvané reverzní inženýrství, kdy skenujeme a následně vytváříme nový model již hotového dílu, na kterém následně dle požadavku zákazníka řešíme inovativní změny. K vizualizaci naší práce kromě elektronických médií používáme také plotr, na němž jsme schopni tisknout výkresy až do rozměru A0. Pořízení těchto technologií rozhodně nebylo levnou záležitostí. Proto se nyní snažíme využívat těchto vymožeností v maximální míře.

Věříme, že kvalita námi odvedené práce, je pevným základem naší společné spolupráce.

Kontakty

Náhradní díly pro lomařské technologie
Marian Košinár, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , +420 773 794 713
Náhradní díly pro důlní technologie
Alois Nedojedlý, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , +420 777 770 568

Text: Ing. Jan Křístek
Foto: archiv firmy

Pozvání

Společnost Bonap-ICCZ s.r.o. je rozhodně silným a perspektivním partnerem s osobním přístupem k požadavkům a potřebám svých obchodních partnerů a srdečně Vás zve na svou expozici již 10. ročníku mezinárodní výstavy STEINEXPO 2017, která se uskuteční od 30.8. do 2.9. 2017 v čedičovém lomu u Hombergu v Německu (https://www.steinexpo.eu/).

 

Back to top