Editorial 2 / 2017

Vážení čtenáři, stále se něco děje a stále je o čem psát. Když pomineme politické půtky a sportovní hrátky, které necháme kvalifikovanějším kolegům, tak je tu historie plná mezníků a osobností.

V tomto roce si připomínáme 300 let od narození Marie Terezie, nejmocnější ženy z rodu Habsburků. Byla jedinou vládnoucí ženou na českém trůně. Za její vlády došlo k mnohým reformám státní správy, armády a školství. Přispěla také k současnému vzhledu Pražského hradu. Během svého čtyřicetiletého panování zachránila ze zemí Koruny české, co se dalo. Doufejme, že něco českého zůstane i pro další generace.

Připomínáme také 200 let od narození Františka Ringhoffera, který se zasadil o velký průmyslový rozmach v době Rakouska-Uherska. V České republice se dodnes nacházejí památky a stopy několika generací Ringhofferů.

A taky víme, že je květen, jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a uvědomíme si, jak je naše země krásná a rozmanitá. Máme hory, lesy, rybníky, jezera a plno historických památek, hradů a zámků a také krásnou řeč. Tak si toho považujme a buďme na ni patřičně pyšní.

Přeji Vám krásné a teplé léto

Vladimíra Štěpánková

01.jpg

 

Další články z této kategorie


Kde se vzal macadam? »

 

Back to top