Silná pozice HITACHI - DEMO TOUR 2017

Společnost Hitachi Construction Machinery Co., LTD (HCM) vznikla v roce 1970 jako dceřiná společnost skupiny Hitachi, Ltd. a stala se jedním z největších světových dodavatelů stavebních strojů.

Dobrá pověst je založena na kvalitní technice, spolehlivosti a odolnosti. Těmito vlastnostmi disponuje nová řada ZAXIS 6, která byla představena poprvé v listopadu loňského roku na setkání dealerů a novinářů v nově vybudovaném školicím středisku v Amsterdamu.

Koncem února proběhla ve vápencovém lomu firmy Kalcit s.r.o. v Brně Líšni předváděcí akce stavební a těžební techniky, kterou společně pořádaly firmy NET spol. s r.o. a AUSTRO Baumaschinen s.r.o. Spoluvystavovatelé byly firmy Moreau Agri spol. s r.o., ČSOB leasing., Powerscreen ČR s.r.o., Construction Sitech CZ s.r.o, Triga – MF spol. s.r.o., Propneu s.r.o., Iveco Czech Republik, a.s. - Trucks a Auto Palace Brno, s.r.o.

NET spol. s r.o.

Společnost NET spol. s r.o. je jednou z předních firem působící v oblasti stavební a manipulační techniky. Byla založena v roce 1991 majitelem společnosti ing. Květoslavem Třetinou. Společnost je výhradním zástupcem značek HITACHI, MANITOU, GEHL, VF VENIERI, pro které na českém trhu zajišťuje prodej, záruční – pozáruční servis a prodej náhradních dílu. Společnost disponuje dobře dimenzovanou obchodní a servisní sítí po celé České republice. Slovenský trh je obsluhován dceřinou firmou Mannet.

Výhradním zástupcem stavební techniky značky HITACHI v České republice je společnost NET spol. s r. o. od roku 2015. Stavební stroje HITACHI nabízí jak v rámci vlastní prodejní sítě, tak prostřednictvím smluvních obchodních partnerů a to společností AUSTRO Baumaschinen s.r.o., která má tyto stroje ve svém prodejním portfoliu bezmála 15 let a společností RAIF spol. s r. o.

AUSTRO Baumaschinen s.r.o.

Společnost AUSTRO Baumaschinen se sídlem v Brně je téměř 15 let jedním z nejvýraznějších hráčů na českém trhu se stavební technikou. Na území České republiky zastupuje, prodává a provádí servis značek ATLAS, HITACHI, TEREX TRUCK, MUSTANG, IHIMER, HYDRARAM a VISTARINI. Na území Slovenska má výhradní zastoupení značek ATLAS a TEREX TRUCK. Stroje značky HITACHI firma AUSTRO Baumaschinen prodává velmi úspěšně již řadu let a dnes pokračuje ve spolupráci s oficiálním zástupcem HITACHI pro ČR, firmou NET spol. r.o. zastoupené majitelem společnosti panem Ing. Květoslavem Třetinou.

Vlastní DEMO

Ve vápencovém lomu Brno Líšno byla předvedena nová řada strojů HITACHI pásové a kolové rypadla Zaxis řady 6 a kolový nakladač rovněž řady 6.

Velkou pozornost návštěvníků přitahovalo pásové hydraulické rypadlo HITACHI ZX300LC-6 o max. výkonu motoru: 197 kW provozní hmotnosti: 32 200 kg a objemu lopaty: 1,62m3.
Zájem byl rovněž o kolové hydraulické rypadlo HITACHI Zaxis ZX140W-6 s max.výkonem motoru: 90,2 kW, provozní hmotnosti: 15 600 kg a objemu lopaty: 0,6 m3, dále kolové hydraulické rypadlo HITACHI ZX170W-6 s vyklápěcí lžící od f. Triga MF. Kolová rypadla HITACHI Zaxis-6 jsou maximálně univerzální a výjimečně všestranné pracovní stroje využitelné pro celou řadu projektů. Nabízejí výbornou stabilitu, vysokou pojezdovou a kyvnou sílu a působivou nosnost.

K vidění byly další stroje pásové hydraulické rypadlo HITACHI Zaxis ZX160LC-6 s max. výkonem motoru: 90,2 kW provozní hmotností: 16 700 kg a objemu lopaty: 0,70 m3, dále pásové hydraulické rypadlo HITACHI ZX 250 LC s hydraulickým kladivem Hydraram FX 220 a malá pásová rypadla HITACHI.

Co nabízejí střední rypadla HITACHI řady Zaxis 6?

Díky zapojení jedinečné technologie HITACHI a vysoce kvalitních konstrukčních prvků nabízí řada ZX 6 nižší palivové náklady a méně emisí než předchozí model. Vyznačují se vysokou produktivitou a všestrannou použitelností v širokém spektru stavebních aplikací. Odolnější součástí jim propůjčují schopnost pracovat v náročných prostředích. Snažší dostupnost komponentů navíc zjednodušuje údržbu.

Rypadla HITACHI Zaxis si vysloužila pověst spolehlivých, odolných a všestranných strojů schopných poskytnout nejvyšší úroveň produktivity v těch nejnáročnějších podmínkách. Jsou konstruována tak, aby svým majitelům snížila celkové náklady a obsluze lepší bezpečnost.

Kolový nakladač HITACHI ZW220-6

Předvedený kolový nakladač HITACHI řady 6 má max.výkon motoru: 145 kW, provozní hmotnost: 18 000 kg a objem lopaty: 3,3 m3. Nové kolové nakladače HITACHI ZW220-6 ZW310-6 mají prostornou kabinou nabízející mimořádný rozhled do všech stran a nejtišší pracovní prostředí ve své třídě. Díky vysoké vylamovací síle a přesvědčivým pojezdovým rychlostem poskytují mimořádnou produktivitu. Efektivní využití paliva a snadná údržba snižují provozní náklady.

Dempry TEREX

Společnost Austro Baumaschinen s.r.o. předváděla v lomu také dempry Terex, a to kloubový dempr TA300 s maximálním užitečným zatížením 28 tun, o objemu korby 17,5 m3 a výkonu motoru 276 kW, a pevný dempr TR 45 s užitečným zatížením 41 tun, výkonem motoru 392,0 kW a objem korby 26 m3.

Společnost Net spol. s r.o. předvedla také malou stavební techniku Gehl a teleskopický nakladač Manitu.

Spoluvystavovatelé

Společnost TRIGA MF, která se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami přídavného zařízení a služeb pro výrobce stavebních, těžebních a zemědělských strojů představila několik typů lopat různých objemů. Společnost SITECH CZ nabízela techniku pro řízení stavebních strojů a měřící systémy americké společnosti TRIMBLE v oblasti těžkého a silničního stavitelství. Společnost POWERSCREEN ČR, s.r.o. předvedla novu řadu mobilních strojů více na str. 22. Firma PROPNEU specializovaný dodavatel nadměrných pneumatik pro stavební stroje vystavovala pneumatiky značky MAXAM a pneumatik Goodyear a Bridgestone. Společnost Morea Agri předvedla traktor McCormick s vyvážecím vozem Joskin. Společnost Iveco Czech Republic, a.s. Trucks představila několik vozů užitkových vozidel Iveco a společnost Auto Palace Brno s.r.o. ukázala řadu terénních vozů Mitsubischi.

DEMO a soutěže v oblibě

Zákazníci měli jedinečnou šanci si prohlédnout a hlavně vyzkoušet špičkové stroje HITACHI, TEREX TRUCKS, HYDRARAM, POWERSCREEN v akci. Během dvoudenní akce probíhaly oblíbené dovednostní soutěže strojníků v ovládání pásového hydraulického rypadla HITACHI ZX300LC-6 o objemu lopaty 1,62m3 s 3 vážícím systémem Trimble a nakládání kloubového dempru Terex TA 300 kamením ze skládky. Uměním dovednosti bylo trefit vajíčko umístěné na kuželu. První den soutěž vyhrál Marek Matta a druhý den Ivo Bradáč.

Soutěž odborně a vtipně komentoval profesionál v tomto oboru Pavel Černý. A jak je známo muži jsou hraví a soutěživí, takže se soutěž těšila velkému zájmu. Nejlepším strojníkům byly zástupci firem Austro Baumaschinen s.r.o. a Net spol. s r.o. předány hodnotné ceny.

Ač počasí nebylo výstavní, do lomu se sjelo plno návštěvníků a potenciálních zákazníků. DEMO předváděcí akce jsou s velkým zájmem navštěvovány odbornou veřejnosti. Zkrátka stroje v akci mají vždy svého zákazníka. DEMO TOUR 2017 se zcela určitě vydařila.

Děkuji za pozvání pořádajícím firmám AUSTRO Baumaschinen a NET spol. s r.o. a přeji spokojené zákazníky.

Z vápencového lomu Brno

 

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top