Terénní vozíky a teleskopické manipulátory v těžkém terénu

Společnost Linde Material Handling Česká republika pořádala v říjnu pro zákazníky Prezentační den terénní manipulační techniky. Terén pražského Hummer Centra v Horních Počernicích byl jako stvořený pro ukázky terénní manipulační techniky značky AUSA, kterou česká pobočka Linde Material Handling v ČR dodává a pronajímá.

Organizátoři připravili testovací trať pro dva druhy techniky. První jízdy patřily terénním vysokozdvižným vozíkům, které jsou opatřeny velkými pneumatikami s vysokým vzorkem a mají možnost připojitelného pohonu zadních kol. V těžkém terénu tak řidič může řidič během krátkého okamžiku přejít na náhon 4x4, který mu umožní zdolávat jak velká stoupání, tak práci v náročném a rozbahněném terénu. Typické využití terénních vozíků je v zemědělství, stavebnictví a například dřevařském průmyslu. Ukázky průchodu terénem potvrdily, že terénní vozíky s náhonem 4x4 zdolají nejenom velká stoupání, ale dokážou si poradit i s výmoly a broděním v rozmáčeném terénu a bahně.

01linde

Dalším strojem předváděné manipulační techniky byly teleskopické manipulátory, stroje, které jsou na rozdíl od vysokozdvižných vozíků opatřené teleskopickým ramenem, které umožňuje zakládat břemena až do výšky 5 metrů.

 

Back to top