Konference betonové vozovky 2016

Dne 22. září se uskutečnila v Čestlicích u Prahy pod záštitou Ing. Jana Kroupy, generálního ředitele ŘSD ČR 6. konference Betonové vozovky s mezinárodní účastí. Domácí a zahraniční přednášející se ve svých příspěvcích věnovali aktuálním trendů ve využití betonových technologií pro zatížené komunikace.

Pro svoje vlastnosti se betonové vozovky používají zejména pro silně zatížené komunikace. Na rozdíl od asfaltových vozovek se totiž vyznačují vysokou odolností proti deformacím, navíc jsou nehořlavé, a proto představují ideální řešení pro vozovky v tunelech. Velmi důležitou, z hlediska bezpečnosti a ekologie však ještě nedoceněnou vlastností je fakt, že nepohlcují, ale odrážejí světlo a sluneční paprsky. Na tyto výhody cementobetonového krytu opětovně upozornili ve své přednášce odborníci z Rakouska. Světlý povrch cementobetonového krytu a vysoká odolnost proti zatížení přispívají rozhodujícím způsobem k bezpečnosti silničního provozu. Dochází také ke snižování povrchové teploty pozemních komunikací a tím ke zlepšení životního prostředí ve městech.

01

Velmi důležitým posunem v technologii se stalo provádění betonových vozovek s povrchem z obnaženého kameniva. Tato technologie se používá i při modernizaci dálnice D1 a zajišťuje zvýšení odolnosti povrchu vozovky proti smyku. „To je důkazem, že betonové technologie procházejí neustálým vývojem, uvedla Ing. Marie Birnbaumová z Ředitelství silnic a dálnic ČR a dodala „Konference je tak výjimečnou příležitostí pro výměnu názorů a zkušeností mezi odborníky z ČR i zahraničí ".

Realizátorem konference byl Výzkumný ústav maltovin Praha, s.r.o.

Odborní garanté 6. konference Betonové vozovky:

  • Svaz výrobců cementu ČR
  • Dálniční stavby Praha, a.s.
  • Skanska a.s.
  • Metrostav a.s.
  • EUROVIA CS, a.s.
Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top