Premiéra buldozeru Liebherr PR 716

V letošním roce společnost Liebherr rozšiřila výrobní řadu 6. generace o nový buldozer PR 716 Litronic, který byl představen veřejnosti již na veletrhu Bauma 2016. Tato řada celkem zahrnuje šest modelů s provozními hmotnostmi od 13 do více než 73 tun. Tento nový nástupce úspěšného modelu PR 714 má provozní hmotnost od 13 200 kg do 15 200 kg a výkon motoru 93 kW / 126 PS. Je poháněn 4válcovým vznětovým motorem, který podle emisní směrnice splňuje limity třídy IV / Tier 4f.

Vysoký výkon a hospodárnost

Stejně jako všechny buldozery 6. generace disponuje i nový buldozer PR 716 Litronic elektronickým ovládáním pojezdu s integrovanou funkcí ECO. Ta umožňuje volbu mezi maximálním výkonem nebo maximální hospodárností. Ovládací funkce ECO přitom zajišťuje ještě efektivnější provoz pohonu při provádění lehkých až středně těžkých prací. Adaptace výkonu aktivovaná při těžkém tlačném provozu krátkodobě zvýší výkon motoru podle aktuální potřeby. Díky hydrostatickému pohonu jsou otáčky motoru udržovány na konstantní úrovni. Volitelný brzdový Inch pedál usnadňuje přechod ze strojů s konvenčním pohonem na buldozery Liebherr 6. generace.

Vybavení a doplňky pro každé použití

K nabídce příslušenství k novému buldozeru PR 716 Litronic patří provozně optimalizovaná paleta nářadí. Univerzální 6cestná radlice činí z buldozeru optimální pracovní stroj pro různé uplatnění. Díky volitelně dodávaným sklopným rohům je také přeprava mezi staveništi snadná a cenově výhodná. Na zádi je k dispozici kromě 3zubého a 5zubého zadního rozrývače například také hydraulický naviják, závaží nebo závěsné zařízení přívěsu. Pro přizpůsobení různým podmínkám zeminy se buldozery PR 716 Litronic dodávají s podvozky v provedení XL a LGP. Pro silně abrazivní zeminy lze zvolit podvozek Liebherr FTB. K jednoduché a bezproblémové implementaci automatické řídicí jednotky stroje nabízí buldozer PR 716 Litronic již z výroby nainstalované přípravné sady jak pro laserové systémy, tak systémy GPS.

Moderní konstrukce stroje, nová komfortní kabina

Moderní design buldozerů 6. generace se vyznačuje zaoblenými rohy a panoramatickým sklem, který umožňuje obsluze optimální výhled do všech stran a zvláště na pracovní nářadí. Kabiny kompaktní třídy obsahují celou řadu inovací použitých ve větších strojích 6. generace. Nový buldozer PR 716 Litronic je vybaven také dotykovým systémovým displejem pro zemní stroje Liebherr. Speciální pozornost byla při vývoji stroje rovněž zaměřena na nízkou hlučnost 75 dB(A).

Snadná údržba zajišťuje nízké provozní náklady

Centrální místa údržby, doširoka se otevírajícípřístupové kryty umožňují ve sklopené poloze pohodlný přístup k provádění servisu nového buldozeru PR 716 Litronic. U buldozeru PR 716 je standardně poskytována záruka na 3 roky / 5 000 motohodin na celé hnací ústrojí. Systém datového přenosu Liebherr LiDAT poskytuje komplexní informace o provozu stroje a napomáhá tak provozovateli při plánování svého strojového parku.

liebherr

www.liebherr.cz
Text: Alexander Katrycz
Foto: Archiv firmy

 

Back to top