Slavnostní otevření brněnské pobočky skupiny KUHN

Zástupci rakouské skupiny KUHN HOLDING a společnosti KUHN BOHEMIA a.s. a KUHN - MT s.r.o. společně otevřeli 6. října 2016 novou pobočku v Brně.

Pásku slavnostně přestřihli Günter Kuhn - zakladatel firmy KUHN, jeho syn Andreas Kuhn, Daniel Sys - ředitel společnosti Kuhn Bohemia a.s. a Jaroslav Vaněk - jednatel společnosti
Kuhn – MT s.r.o. Daniel Sys přivítal návštěvníky v novém areálu a přiblížil její výstavbu a důležitost.

Brněnská pobočka

Je nové obchodní a servisním zázemí společnosti KUHN-BOHEMIA (výhradního prodejce stavebních strojů Komatsu v ČR) a společnosti KUHN-MT (výhradního distributora automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu) pro jižní Moravu. Areál se nachází v průmyslové zóně Brna -Horní Heršpice, v blízkosti sjezdu z dálnice D1 a nahrazuje dosavadní pronajímaný komplex ve Vídeňské ulici. Zákazníci zde naleznou komplexní služby na jednom místě - jak prodej širokého sortimentu stavebních strojů značky Komatsu, nivelačních zařízení Topcon, příslušenství FRD a jeřábů Palfinger, tak odborný servis těchto strojů a zařízení včetně dodávek náhradních dílů, což zcela určitě ocení.

Na pobočce v současné době pracuje 14 osob, postupně se počítá s rozšířením týmu až na plnou kapacitu 25 lidí. Obsazeny budou především technické pozice mechanici a dispečeři.

Pobočka byla postavena na pozemku o rozloze 13 000 m2. Zajímavostí je, že skupina KUHN jej koupila již před deseti lety, samotná stavba odstartovala až na začátku roku 2015. Letos na jaře začala montáž a instalace technologií a již v červnu proběhla kolaudace. Celková výše investice přesahuje 75 miliónů korun, generálním dodavatelem stavby byla společnost Strabag ve spolupráci s projektanty STAVOS Engineering.

"Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna," dodal na závěr úvodního slova ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys.

Předvádění strojů

Vstupní bránu k budově tvořila 2 kolová rypadla Komatsu PW98MR-8 a PW160-8. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout stavební stroje Komatsu a hydraulické jeřáby Palfinger, které stály v prostorách areálu v řadě jako vojáci a také sledovat některé stroje v akci. Radek Sedláček komentoval dozer Komatsu D61EXi-23 se zabudovanou GPS nevilací, který srovnával terén před novou budovou a Jiří Bosák předvádění hybridního pásového rypadla Komatsu HB215LC-2, jehož darovaný model byl naprosto přesný.

Doprovodný program

V rámci této slavnostní akce předal Daniel Sys šek na 50 tis. Kč společnosti Duha, z.ú., která zajišťuje sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním. Odpoledne zříjemňovala kapela Medicimbal a akrobacie pavoučí ženy na šátkách. Nescházelo chlazené šampaňské ve lžící minirypadla a mnoho dalších lahůdek.

kuhnbohemia

komatsu

Z Brna Vladimíra Štěpánková a foto též Ondra Hájek

 

Back to top