Editorial 4 / 2016

Vážení čtenáři, blíží se konec roku, který byl vskutku nabitý událostmi. Připomněli jsme výročí 700. narození Karla IV., který se zasloužil o velký rozkvět naší vlasti. Ve stavebním a těžebním oboru proběhlo plno významných veletrhů (Bauma, Expo Mokrá), předváděcích akcí, konferencí a oslav.

Sportovci celého světa změřili své síly na Letních olympijských hrách, konaných poprvé v historii v Brazilii, české tenistky opět vyhrály turnaj Fed Cup a proběhla řada dalších událostí.

Přichazí však čas adventní a vánoční, čas zastavení a zamyšlení nad tím, co se nám podařilo a co ne, také čas přemýšlení o životě, rodině a přátelství. Život plyne jako voda a je důležité jej dobře prožít a uvědomit si, že žijeme v krásné zemi, která má svou historii, nádhernou přirodu a šikovné lidi.

01

Přinášíme Vám reportáž z úžasných oslav 120 let výročí firmy Podzimek a synové, která je příkladem dobře a zdravě fungující české firmy. Dočtete se také o ložisku vzácného lithia na Cínovci, pokračování tradice v dodávkách trhacích prací, o vietnamském Národním parku Xuan Son a mnohé další.

Děkuji všem za spolupráci, které si velice vážím a přeji Vám úspěšný závěr roku, krásný advent a příjemné Vánoce

Vladimíra Štěpánková

Umění žít je velké umění přátelé:
nejprve se srovnat sám se sebou,
potom se srovnat s těmi okolo sebe,
pak se porvat i s nepřáteli a nikdy neztratit dobrou náladu

(Sókratés z Athén)

Další články z této kategorie


Volejbalový turnaj v Českém Krumlově 2016 »

 

Back to top